Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

RZĄD WYKUŁ TARCZĘ ANTYINFLACYJNĄ

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś tarczę antyinflacyjną. Ma to być duży pakiet obniżek podatków. Koszt tych działań rząd określił na poziomie ok. 10 mld zł.

RZĄD WYKUŁ TARCZĘ ANTYINFLACYJNĄ
Premier Mateusz Morawiecki

Jak powiedział premier, są trzy zasadnicze miejsca, które bolą Polaków: ceny paliw, ceny energii oraz ceny żywności.

W związku z tym rząd wprowadza: obniżkę cen paliw od 20 grudnia na pięć miesięcy. Wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE. Od 1 stycznia do 31 maja paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej.
Premier zapowiedział też obniżkę podatku VAT na gaz ziemny z 23 procent do 8 procent. Niższa stawka obowiązywać będzie od stycznia do marca 2022 roku.
Kolejny element tarczy antyinflacyjnej to obniżka VAT-u na energię elektryczną z 23 procent do 5 procent w okresie od stycznia do marca 2022 roku a także
zniesienie akcyzy na energię elektryczną.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wiceminister finansów Artur Soboń o nadchodzących zmianach w CIT w rozmowie z Marcinem Dobrowolskim z BIZNES24.

UE

Wzrost PKB w strefie euro o 5.1% w ujęciu rocznym odnotował Eurostat w pierwszym kwartale tego roku.

POLSKA

Świetne dane z polskiej gospodarki. Nasz produkt krajowy brutto wzrósł w pierwszym kwartale tego roku o 8 i pół procent w porównaniu z poprzednim...

%d bloggers like this: