Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

RZĄD SZUKA OSZCZĘDNOŚCI

RZĄD SZUKA OSZCZĘDNOŚCI
autor: Adria Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL

To już oficjalnie – rząd planuje oszczędności. Szuka też pieniędzy za granicą. Jak przyznał rzecznik rządu Piotr Müller przygotowywany jest pakiet możliwych cięć inwestycyjnych, który ma być przedstawiony w najbliższych dwóch tygodniach.

Planowane cięcia mają jednak nie dotyczyć wydatków społecznych – w tym 500 plus – i uzbrojenia. Müller poinformował też, że rząd nie rezygnuje z inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny.
Gdzie zatem rząd chce szukać oszczędności? Müller stwierdził, że będą one dotyczyły inwestycji, które nie mają wysokiego priorytetu, czy mają charakter pomocniczy.

Tymczasem agencja Bloomberg zauważa, że rząd ma coraz większe problemy pożyczkowe. Polska wydaje sporo pieniędzy na modernizację wojska oraz musi rozwiązać problem kryzysu energetycznego. Dlatego – według informacji Bloomberga – rząd chce pozyskać finansowanie z zagranicznych państwowych funduszy majątkowych oraz ze sprzedaży obligacji w obcych walutach. A to oznacza odejście od wcześniejszej strategii rządu, która zakładała utrzymanie udziału finansowania zagranicznego poniżej jednej czwartej całości zadłużenia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZĄD SZUKA OSZCZĘDNOŚCI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: