Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

RZĄD PRZESTRASZYŁ SIĘ DROŻYZNY? DGP: DOPŁATY DO RACHUNKÓW DLA CO 10 DOMU

Co dziesiąte gospodarstwo domowe będzie otrzymywać prawdopodobnie dopłaty do prądu, być może również do gazu. Tak twierdzi Dziennik Gazeta Prawna powołując się na źródła w rządzie. Przeciek do DGP to kolejny – po wczorajszej podwyżce stóp procentowych NBP – sygnał, że rząd przestraszył się drożyzny i jej wpływu na polityczne wybory Polaków.

RZĄD PRZESTRASZYŁ SIĘ DROŻYZNY? DGP: DOPŁATY DO RACHUNKÓW DLA CO 10 DOMU
Premier Mateusz Morawiecki, FOT.: KPRM

Według Dziennika Gazety Prawnej uzgodniony już w rządzie projekt ustawy o wsparciu najuboższych klientów został zawrócony do KPRM po to, by po pierwsze wpisać do niego szersze kryteria zaliczenia do grupy gospodarstw domowych którym przysługuje wsparcie. A po drugie – żeby wsparcie dotyczyło nie tylko rachunków za prąd, ale również tych przysyłanych przez gazownię.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNA PRZECENA GAZU. KONTRAKTY O PRAWIE POŁOWĘ NIŻEJ, NIŻ WCZORAJ

Poszerzenie listy uprawnionych ma spowodować, że dopłaty otrzyma w sumie ok. półtora miliona gospodarstw domowych – czyli co dziesiąte. Wcześniej program szyty był na wsparcie ok. dziewięciuset tysięcy rodzin.
Przedstawiciele rządu długo bagatelizowali rosnącą inflację, która w sierpniu okazała się najwyższa od 20 lat osiągając poziom 5.5%, a we wrześniu ponownie wzrosła – do 5.8% w ujęciu rocznym. Jeszcze w końcu sierpnia premier Mateusz Morawiecki mówił w czasie Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, że jego plan to wzrost płac wyższy, niż wzrost cen.

CZYTAJ TEŻ: RATY KREDYTÓW ZŁOTOWYCH W GÓRĘ, A WALUTOWYCH W DÓŁ. RPP PODNIOSŁA GŁÓWNĄ STOPĘ O 40 PB

Wczoraj nieoczekiwanie ogłosił, że ma nadzieję, iż reakcja NBP na wzrost inflacji będzie adekwatna. Kilka godzin później bank centralny rzeczywiście podniósł stopy – mimo, że wcześniej zarówno prezes NBP Adam Glapiński, jak i większość członków Rady Polityki Pieniężnej zapewniało, że co najmniej do listopada żadnych zmian nie będzie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZĄD PRZESTRASZYŁ SIĘ DROŻYZNY? DGP: DOPŁATY DO RACHUNKÓW DLA CO 10 DOMU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wizyty na stacjach benzynowych w ostatni weekend przyprawiły o ból głowy kierowców. Do wysokich cen oleju napędowego teraz dołączyła benzyna - popularna 95 na...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Krajowa Grupa Spożywcza staje się coraz bardziej realnym bytem. Holding spożywczy ma ruszyć po opublikowanej uchwale Rady Ministrów, a to najpóźniej...

POLSKA

Dymisja w rządzie. Premier zdymisjonował Piotra Nowaka - dotychczasowego szefa resortu rozwoju i technologii. Według premiera wyczerpała się uzgodniona formułą współpracy z ministrem Nowakiem.

ŚWIAT

Ropa znowu w górę. Ceny surowca wzrosły w poniedziałek po tym, jak rozmowy rosyjsko-ukraińskie w sprawie zawieszenia działań wojennych nie przyniosły żadnych rezultatów, a...

%d bloggers like this: