Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

RZĄD PRACUJE NAD WYDŁUŻENIEM TARCZ FINANSOWYCH

Rząd pracuje nad zmianami w Tarczy Finansowej dla dużych firm. Nowe zasady mają wydłużyć do 30 września możliwość zawierania umów pożyczek płynnościowych i pożyczek preferencyjnych. Wypłata przewidziana jest do 31 grudnia.

BANK NIE JEST CI WINIEN

To szczególnie ważne dla tych przedsiębiorców, którzy złożyli wnioski o wsparcie finansowe w ramach Tarczy w kwietniu – czyli w ostatnim możliwym terminie. Według analiz Polskiego Funduszu Rozwoju widać duże zapotrzebowanie firm na finansowanie z Tarczy Finansowej i zasadne jest wydłużenie możliwości korzystania z tej formy pomocy.

Rząd zajmie się także zmianami w ramach Tarczy Finansowej 2.0 dla mikro, małych i średnich firm. Te będą mogły składać wnioski o wsparcie lub odwoływać się do 23 sierpnia pod warunkiem, że złożyli wniosek o udzielenie subwencji do PFR do 15 kwietnia tego roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

FIRMA

O nowej ustawie o fundacjach rodzinnych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z mecenasem Piotrem Grabowskim z Kancelarii Grabowski i Wspólnicy, ekspertem prawa firm rodzinnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wzroście wynagrodzeń w październiku rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Randstad Polska.

POLSKA

Z roku na rok efektywności polskiego rządu jest coraz niższa – tak wynika z najnowszego rankingu TheGlobalEconomy.com.

%d bloggers like this: