Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

RZĄD POPRAWIA TARCZĘ NA CIEPŁO

Rząd poprawia tarczę na ciepło – była zbyt dziurawa.

RZĄD POPRAWIA TARCZĘ
foto: pixabay.com

Rząd szykuje nową wersje tarczy na ciepło. Ma obowiązywać od 1 lutego. Dotychczasowa tarcza była zbyt dziurawa. Projekt nowelizacji został właśnie opublikowany w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przyznaje, że przygotowało zmiany ponieważ ceny energii cieplnej dla obywateli wzrosły do poziomów wyższych, niż założono w obowiązującej tarczy.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWO WYSOKA INFLACJA BAZOWA W POLSCE

Resort klimatu jest przekonany, że tym razem opracowane przepisy zatrzymają wzrost rachunków. Nowa tarcza, która ma działać od 1 lutego do 31 grudnia wprowadza dodatkowy mechanizm, który mówi, że maksymalnie cena ciepła mogła zdrożeć o 40 proc. w porównaniu do cen z września 2022 roku.

Jeśli podwyżka była wyższa, to dla odbiorcy końcowego cena ciepła zostanie zamrożona na poziomie maksymalnie 40 proc. Ministerstwo klimatu zapewnia, że przedsiębiorstwa energetyczne otrzymają rekompensatę różnicy cen.

Póki co nie jest znane źródło finansowania tej nowej tarczy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZĄD POPRAWIA TARCZĘ NA CIEPŁO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

%d bloggers like this: