Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

PŁACA MINIMALNA W GÓRĘ. RZĄD: W 2022 ROKU 3 TYSIĄCE ZŁ BRUTTO

O 200 zł ma wzrosnąć płaca minimalna w przyszłym roku. We wtorek rząd przyjął propozycję dotyczącą minimalnego wynagrodzenia od 2022 roku. Płaca minimalna ma wynosić 3 tysiące zł. Z kolei minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wyniesie 19 zł 60 groszy.

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, zgodnie z propozycją rządu projektowana kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrosłaby o 200 zł w stosunku do kwoty obowiązującej w tym roku 2 800 zł. To oznacza wzrost o 7,1 proc.

Minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych wzrastałaby w stosunku do kwoty obowiązującej w bieżącym roku z 18 zł i 30 groszy do 19 zł i 60 groszy. Zaproponowane przez rząd kwoty będą teraz przedmiotem negocjacji z partnerami społecznymi. Zdaniem resortu pracy powinny się one zakończyć w ciągu miesiąca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE

Rząd przygotował projekt rozporządzenia w sprawie minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku. 3 tys. złotych - to propozycja wysokości płacy minimalnej w 2022. Ile więcej...

GPW

25 złotych wynosi cena emisyjna Cavatina Holding. To o połowę mniej niż wynosiła cena maksymalna. Wartość oferty to 187,5 mln zł.

FINANSE

Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności. Mimo to trzech na czterech naszych rodaków ocenia dobrze swoją sytuację finansową - wynika z najnowszego badania...

FINANSE

Vercom - spółka technologiczna tworząca platformy komunikacyjne w chmurze - kupił spółkę Freshmail. Wartość transakcji to 27.78 milionów złotych.