Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

RZĄD ODPOWIEDZIAŁ KE WS. SĄDOWNICTWA

Premier Mateusz Morawiecki wysłał list do Brukseli w którym pada odpowiedź strony polskiej dotycząca rządów prawa w Polsce. Z listu wynika, że
Polska będzie kontynuowała reformy wymiaru sprawiedliwości, rząd planuje też likwidację izby dyscyplinarnej sądu najwyższego w obecnej postaci.

pil

List warty 260 miliardów złotych został wysłany w odpowiednim terminie. Komisja Europejska żądała odpowiedzi dotyczących rządów prawa, a dokładnie tego dlaczego nie zlikwidowano Izby dyscyplinarnej sądu najwyższego tak, jak zarządził TSUE.

CZYTAJ TEŻ: NOWY PROJEKT USTAWY O TESTOWANIU PRACOWNIKÓW W SEJMIE

W liście Polski rząd wystosował wniosek o uchylenie postanowienia TSUE o zastosowanie środka tymczasowego Sądu Najwyższego, argumentując to wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł 14 lipca, że orzeczenie TSUE jest niezgodne z polską konstytucją.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZĄD ODPOWIEDZIAŁ KE WS. SĄDOWNICTWA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Europarlament odpuścił Ursuli von der Leyen w sprawie reguły "pieniądze za praworządność”, a tym samym – upiekło się też Polsce.

POLSKA

Dymisja w rządzie. Premier zdymisjonował Piotra Nowaka - dotychczasowego szefa resortu rozwoju i technologii. Według premiera wyczerpała się uzgodniona formułą współpracy z ministrem Nowakiem.

BIZNES I POLITYKA

Złoty w dół po wyroku TSUE. Trybunał orzekł dziś, że Unia Europejska może zablokować Polsce i Węgrom unijne fundusze - z powodu obaw o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: