Connect with us

Hi, what are you looking for?

DOTACJE

RZĄD ODPOWIEDZIAŁ KE WS. SĄDOWNICTWA

Premier Mateusz Morawiecki wysłał list do Brukseli w którym pada odpowiedź strony polskiej dotycząca rządów prawa w Polsce. Z listu wynika, że
Polska będzie kontynuowała reformy wymiaru sprawiedliwości, rząd planuje też likwidację izby dyscyplinarnej sądu najwyższego w obecnej postaci.

List warty 260 miliardów złotych został wysłany w odpowiednim terminie. Komisja Europejska żądała odpowiedzi dotyczących rządów prawa, a dokładnie tego dlaczego nie zlikwidowano Izby dyscyplinarnej sądu najwyższego tak, jak zarządził TSUE.

W liście Polski rząd wystosował wniosek o uchylenie postanowienia TSUE o zastosowanie środka tymczasowego Sądu Najwyższego, argumentując to wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł 14 lipca, że orzeczenie TSUE jest niezgodne z polską konstytucją.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.