Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

RZĄD ODKŁADA WALKĘ Z PATODEWELOPERKĄ

Rząd odkłada walkę z patodeweloperką. Nowe przepisy które miały ukrócić karkołomne pomysły deweloperów nie wejdą w życie z początkiem kwietnia jak wcześniej planowano.

RZĄD ODKŁADA WALKĘ Z PATODEWELOPERKĄ

Wiceszef resortu Rozwoju i Technologii Krzysztof Kukucki powiedział, że ministerstwo „przychyliło się do apeli samorządów” w tej sprawie i że to rozporządzenie wejdzie w życie „kilka miesięcy później”.

Nowe rozporządzenie zakłada m.in. zwiększenie do 5 metrów odległości budynku mieszkalnego wielorodzinnego o wysokości ponad 4 kondygnacji od granicy działki. Dotąd odległość ta wynosiła minimum 3 metry w przypadku ścian bez okien lub drzwi, a w przypadku ścian z oknami lub drzwiami – 4 metry.

Zgodnie z nowym prawem, lokal użytkowy w nowo projektowanych budynkach powinien mieć też powierzchnię użytkową nie mniejszą niż 25 m kw.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...