Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

RZĄD NIE WYGASI TUROWA. ZAPŁACI KARĘ?

Polski rząd podjął uchwałę, w której podkreśla, że kopalnia i elektrownia Turów muszą działać. W ocenie premiera decyzje, czy Polska będzie płacić kary nałożone przez Unijny Trybunał Sprawiedliwości zostaną podjęte w późniejszym terminie.

RZĄD NIE WYGASI TUROWA. ZAPŁACI KARĘ?

Rząd ponownie zapowiedział, że nie wstrzyma prac w kopalni i elektrowni Turów.
Polska czeka w tej sprawie na wyrok TSUE, którego ogłoszenie spodziewane jest w maju przyszłego roku.

Premier cały czas ma nadzieję na porozumienie w tej sprawie z Czechami, jednak by do niego doszło Polska domaga się wycofania pozwu.

Z kolei z dzisiejszej publikacji Onetu wynika, że przyjęta przez rząd w poniedziałek uchwała w sprawie Turowa nie była pierwszą, która tego dnia trafiła do wszystkich ministerstw do zatwierdzenia. Poprzednia wersja uchwały zakładała, że
Rada Ministrów zobowiązuje Ministra Aktywów Państwowych do wykonania postanowienia Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 20 września 2021 – czyli zapłatę nałożonej kary, która sięga już przeszło 200 milionów złotych. Tej uchwale sprzeciwił się resort sprawiedliwości, tryb konsultacji został wstrzymany a po godz. 23 wpłynęła, według Onetu druga wersja uchwały w sprawie Turowa.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ponad 15 mln euro odejmie Komisja Europejska z funduszy przewidzianych dla Polski. Wczoraj minął ostateczny termin pierwszego wezwania do zapłaty, jakie wystawiła Komisja Europejska...

POLSKA

Polsko-czeskie pięciogodzinne rozmowy ws. kopalni Turów były konstruktywne - oceniła po spotkaniu w Warszawie minister klimatu Anna Moskwa. Z kolei czeska minister środowiska Anna...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.