Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

RZ: SKLEPY PODNOSZĄ CENY, ŻEBY OBNIŻYĆ JE PO OBNIŻCE VAT-U

Sklepy przygotowują się do obniżki VAT do zera od 1 lutego i już teraz podnoszą ceny – pisze Rzeczpospolita. Ton podwyżkom nadają dyskonty, na które patrzą mniejsze placówki.

SPRZEDAŻ DETALICZNA W NIEMCZECH
foto: pexels.com

Sklepy podnoszą ceny – pierwsza Biedronka

Przedstawiciele sieci w nieoficjalnych rozmowach tłumaczą, że podnoszenie cen nie wynika z chęci osiągnięcia dodatkowego zysku, a z konieczności – pisze Rzeczpospolita. Pierwsza na ten ruch zdecydowała się Biedronka. W związku z wejściem w życie obniżki podatku od towarów i usług od najbliższego wtorku kontrole w sklepach prowadzi od tego tygodnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wczoraj prezydent podpisał ustawę wprowadzającą czasową obniżkę podatku VAT z 5% do zera na żywność i napoje. Z 23 do 8% ma spaść stawka VAT na paliwa : olej napędowy, biokomponenty stanowiące samoistne paliwa, benzynę, gaz LPG.

CZYTAJ TEŻ: KONIEC ABSURDALNEJ SKŁADKI ZDROWOTNEJ? SOBOŃ OBIECUJE, ŻE POSŁUCHA PRZEDSIĘBIORCÓW

Ustawa zakłada też czasowe obniżenie podatku VAT z 8% do zera na nawozy, środki ochrony roślin, ziemię ogrodniczą i inne środki wspomagające produkcję rolniczą. Do zera z 8 procent zostaje też obniżony vat na gaz, z 8 procent do 5 na energię cieplną a na energię elektryczną vat będzie zamrożony na poziomie 5%.

Łączny spadek dochodów budżetu państwa oszacowano na ok. 11,6 mld zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZ: SKLEPY PODNOSZĄ CENY, ŻEBY OBNIŻYĆ JE PO OBNIŻCE VAT-U

SKLEPY PODNOSZĄ CENY
Sklepy podnoszą ceny – pierwsza Biedronka

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zerowy VAT na żywność zostaje z nami na dłużej. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające obniżkę tego podatku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mogą kształtować się ceny paliw po uwzględnieniu tarczy podatkowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach w podatku VAT rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Leonarskim, adwokatem i doradcą podatkowym z kancelarii B2RLAW.

POLSKA

Termin złożenia JPK VAT mija dzisiaj o północy!

%d bloggers like this: