Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

RZ – PODWYŻKA SKŁADKI ZDROWOTNEJ DO 9% WISI NA WŁOSKU

9-cioprocentowa, nieodliczalna od dochodu składka zdrowotna wisi na włosku – twierdzi Rzeczpospolita. Gazeta powołując się na źródło w rządzie napisała dziś, że PiS przestraszył się fatalnego odbioru Polskiego Ładu wśród Polaków.

PODWYŻKI SKŁADKI ZDROWOTNEJ
Premier Mateusz Morawiecki

Według Rzeczpospolitej sondaże zamówione przez PiS pokazały, że 3/4 respondentów negatywnie ocenia podatkowe zmiany przedstawione w ramach Polskiego Ładu. Dlatego rząd rozważa wycofanie się z wywołującej największy sprzeciw – podwyżki składki zdrowotnej do 9% dla przedsiębiorców, oraz likwidacji – dla wszystkich podatników PIT – odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Według Rzeczpospolitej rząd rozważa teraz dwa scenariusze – pierwszy to odłożenie podwyżki. Czyli wejdzie w życie, ale jeszcze nie w przyszłym roku.

CZYTAJ TEŻ: RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY JAKO FORMA ROZLICZENIA PODATKOWEGO (ROZMOWA)

A drugi – to wprowadzenie większej składki, ale jednak pozostawienie odliczania większości tej składki od dochodu. Niewykluczone, że przeciek do Rzeczpospolitej to sondowanie nastrojów – który z tych wariantów byłby łatwiejszy do przełknięcia przez podatników – bo wkrótce podobny trafił do Business Insidera.

Natomiast Puls Biznesu poinformował dziś, że Polski Ład nie podoba się nie tylko przedsiębiorcom, ale również biskupom. Kościół Katolicki, którego kapłanów również obejmie podwyżka składki, ma za złe rządowi, że nie został zaproszony do konsultacji Polskiego Ładu.

Konsultacje kończą się na początku września.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZ - PODWYŻKA SKŁADKI ZDROWOTNEJ DO 9% WISI NA WŁOSKU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

%d bloggers like this: