Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

RYNKI W TYM TYGODNIU

Zaczynamy tydzień wypełniony danymi gospodarczymi. W najbliższych dniach wahania kursu walut mogą prowokować wystąpienia bankierów centralnych.

Dziś dzień wolny w Stanach, na starym kontynencie również brak znaczących publikacji.

CZYTAJ TEŻ: SŁABY KONIEC TYGODNIA NA WALL STREET

Ale za to jutro przed świtem dowiemy się czy zgodnie z przewidywaniami Chińczycy obniżą główną stopę procentową z 3.65% do 3.55%. To jeden ze sposobów jakimi chcą pobudzić wzrost gospodarczy. We wtorek o 14.00 Węgrzy najpewniej utrzymają stopy na poziomie 13%. Wieczorem zaś raport wynikowy opublikuje FedEx – spółka uznawana za papierek lakmusowy amerykańskiej gospodarki.

Pierwszy duży zestaw polskich danych makro poznamy w środę o 10.00. GUS upubliczni dane o produkcji przemysłowej i cenach producentów (czyli inflację PPI). Spodziewane są spadki – zarówno inflacji, jak i produkcji. Równocześnie ukażą się dane o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu.

Również w środę Czesi zadecydują o wysokości stóp, które najpewniej pozostaną na poziomie 7%. A w Stanach Jerome Powell zda Kongresowi półroczny raport i odpowie na pytania deputowanych. Do ich dyspozycji będzie również kolejnego dnia.

CZYTAJ TEŻ: GOTÓWKA W FIRMACH ZOSTAJE

Dane o sprzedaży detalicznej i produkcji budowlano-montażowej poznamy w czwartek o 10.00. Trzy godziny później podniesienie stóp przewidywane jest w decyzji Banku Anglii.

Piątek zaś będzie dniem publikacji wstępnych wskaźników PMI za czerwiec. O 14:00 NBP poda dane o majowej podaży pieniądza. Tego dnia również decyzję (lub jej brak) w sprawie oceny wiarygodności kredytowej rządu RP może wyrazić zarówno agencja S&P jak i Fitch.

Piątek, 23 czerwca to również Dzień Ojca.

RYNKI W TYM TYGODNIU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: