Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

RYNKI W TYM TYGODNIU

W tym tygodniu zatrzęsienie niezwykle ciekawych danych, które ukształtują oczekiwania rynku na najbliższe kwartały. W czwartek zaczną spływać informacje o wysokości inflacji w strefie euro, a także dowiemy się w jakim tempie rośnie amerykańska gospodarka. Kropkę nad i w piątek postawi GUS prezentując szybki szacunek, prawdopodobnie jednocyfrowej inflacji CPI w Polsce.

Swoimi raportami kwartalnymi pochwalą się PGE i Allegro, a we wtorek spore obroty na GPW może przynieść długo wyczekiwana premiera dodatku do Cyberpunka.

Już dzisiaj o godzinie 10:00 rynek będzie mógł się zapoznać z Biuletynem Statystycznym GUS, w którym poznamy m.in stopę bezrobocia w Polsce.

We wtorek, czeka nas premiera dodatku do Cyberpunka Widmo Wolności, event, który może wypchnąć akcje CD Projektu z blisko 3 miesięcznej konsolidacji. Ze smutnych obowiązków przedsiębiorcy muszą pamiętać dzisiaj o przelewie do fiskusa za podatek od towarów i usług.

CZYTAJ TEŻ: TRWA PRZECENA NA RYNKACH AKCJI W USA

W środę MF przeprowadzi aukcję sprzedaży obligacji, a w piątek BGK i MF podadzą plan podaży długu na październik i IV kwartał.

Jak wskazali ekonomiści Santandera, klimat wyczekiwania na dane inflacyjne ze strefy euro, które poznamy w czwartek i oczekiwania rynku, że zniechęcą one EBC do dalszych podwyżek stóp, powinien stabilizować polski rynek długu.

Najważniejszy z punktu widzenia krajowego rynku będzie jednak piątkowy wstępny odczyt CPI za wrzesień. Tym razem, zdaniem analityków Santandera inflacja najwyraźniej spadnie o co najmniej 1 pkt. procentowy. W świetle komunikacji płynącej ostatnio z NBP powinno to wystarczyć, żeby w październiku stopy zostały znowu obniżone, choć tym razem raczej o 25 PB. Konsensus rynkowy zakłada, że we wrześniu inflacja CPI wyniesie ok 8,5 procenta.

Na warszawskim parkiecie wciąż mamy sezon wynikowy. Jutro raport finansowy opublikuje grupa PGE, która w piątek przedstawiła szacunki za II kwartał. W czwartek przed sesją inwestorzy poznają wyniki Allegro, które rzucą nieco światła na kondycje polskiego konsumenta. W tym tygodniu wyniki pokażą też m.in. ZE PAK, Grupa Azoty czy Develia.

RYNKI W TYM TYGODNIU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: