Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

RYNKI W TYM TYGODNIU

W tym tygodniu zatrzęsienie niezwykle ciekawych danych, które ukształtują oczekiwania rynku na najbliższe kwartały. W czwartek zaczną spływać informacje o wysokości inflacji w strefie euro, a także dowiemy się w jakim tempie rośnie amerykańska gospodarka. Kropkę nad i w piątek postawi GUS prezentując szybki szacunek, prawdopodobnie jednocyfrowej inflacji CPI w Polsce.

Swoimi raportami kwartalnymi pochwalą się PGE i Allegro, a we wtorek spore obroty na GPW może przynieść długo wyczekiwana premiera dodatku do Cyberpunka.

Już dzisiaj o godzinie 10:00 rynek będzie mógł się zapoznać z Biuletynem Statystycznym GUS, w którym poznamy m.in stopę bezrobocia w Polsce.

We wtorek, czeka nas premiera dodatku do Cyberpunka Widmo Wolności, event, który może wypchnąć akcje CD Projektu z blisko 3 miesięcznej konsolidacji. Ze smutnych obowiązków przedsiębiorcy muszą pamiętać dzisiaj o przelewie do fiskusa za podatek od towarów i usług.

CZYTAJ TEŻ: TRWA PRZECENA NA RYNKACH AKCJI W USA

W środę MF przeprowadzi aukcję sprzedaży obligacji, a w piątek BGK i MF podadzą plan podaży długu na październik i IV kwartał.

Jak wskazali ekonomiści Santandera, klimat wyczekiwania na dane inflacyjne ze strefy euro, które poznamy w czwartek i oczekiwania rynku, że zniechęcą one EBC do dalszych podwyżek stóp, powinien stabilizować polski rynek długu.

Najważniejszy z punktu widzenia krajowego rynku będzie jednak piątkowy wstępny odczyt CPI za wrzesień. Tym razem, zdaniem analityków Santandera inflacja najwyraźniej spadnie o co najmniej 1 pkt. procentowy. W świetle komunikacji płynącej ostatnio z NBP powinno to wystarczyć, żeby w październiku stopy zostały znowu obniżone, choć tym razem raczej o 25 PB. Konsensus rynkowy zakłada, że we wrześniu inflacja CPI wyniesie ok 8,5 procenta.

Na warszawskim parkiecie wciąż mamy sezon wynikowy. Jutro raport finansowy opublikuje grupa PGE, która w piątek przedstawiła szacunki za II kwartał. W czwartek przed sesją inwestorzy poznają wyniki Allegro, które rzucą nieco światła na kondycje polskiego konsumenta. W tym tygodniu wyniki pokażą też m.in. ZE PAK, Grupa Azoty czy Develia.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy inflacja może „wyskoczyć” z celu inflacyjnego i czy z tym mogą się wiązać zmiany w stopach procentowych w najbliższych kwartałach, rozmawiał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Pekabex rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Beatą Żaczek, wiceprezes Pekabex s.a.

INFLACJA

Dynamika jednocyfrowego wzrostu cen hamuje kolejny miesiąc z rzędu. W marcu codzienne zakupy w sklepach zdrożały o 2,1% rok do roku - donosi monitorująca...