Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

RYNKI W TYM TYGODNIU

Rozpoczynający się tydzień będzie obfitował w bardzo ważne wydarzenia gospodarcze. Już dzisiaj o godzinie 14 NBP opublikuje dane o inflacji bazowej za sierpień. W środę FED ogłosi decyzję co do wielkości stóp procentowych za oceanem, a w piątek agencja Moody’s zaplanowała przegląd ratingu Polski. Nie zabraknie też informacji wynikowych ze spółek na GPW m.in LPP.

W najbliższych dniach GUS opublikuje dane makro za sierpień, m.in. o dynamice płac, produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

Po południu Narodowy Bank Polski opublikuje dane o inflacji bazowej za sierpień. W lipcu wskaźnik ten spadł do 10,6 proc. z 11,1 proc. miesiąc wcześniej. W sierpniu rynek oczekuje dalszego obniżania się wskaźnika do okrągłych 10% w ujęciu rocznym.

W środę Główny Urząd Statystyczny opublikuje sierpniowe dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw, produkcji przemysłowej, cenach produkcji oraz wrześniowe dane o koniunkturze konsumenckiej.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

W czwartek GUS przedstawi z kolei odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej, produkcji budowalno-montażowej i budownictwa mieszkaniowego. Według analityków Santander BP. „Prognozy, ale też konsensus rynkowy, nie przewidują odczytów, które wskazywałyby na gwałtowną zmianę trendów w gospodarce – aktywność ekonomiczna w III kw. już się nie pogarsza, ale na razie jest to bardziej powolne wychodzenie z dołka niż wyraźne ożywienie” – ocenili w raporcie ekonomiści Santander BP.

Dla rynku długu istotna może być zaplanowana na środę aukcja sprzedaży obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. To jedyny przetarg banku zaplanowany na III kw. 2023 r.

Na piątek przegląd ratingu Polski zaplanowała agencja Moody’s. Podczas przeglądu w marcu agencja nie dokonała w aktualizacji oceny kredytowej Polski – obecny długoterminowy rating w walucie obcej według agencji to „A2”, ze stabilną perspektywą. Rynek nie spodziewa się zmiany ratingu i perspektywy podczas wrześniowego przeglądu. Krajowi inwestorzy z uwagą będą też śledzić notowania polskiej waluty po ostatniej, znacznej deprecjacji, za jednego dolara płacimy dzisiaj ponad 4.35 zł.

W centrum uwagi inwestorów giełdowych znajdą się wyniki finansowe największych firm, raporty kwartalne opublikują m. in. LPP, Celon, Echo, PFC Group czy Creepy Jar.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy inflacja może „wyskoczyć” z celu inflacyjnego i czy z tym mogą się wiązać zmiany w stopach procentowych w najbliższych kwartałach, rozmawiał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Pekabex rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Beatą Żaczek, wiceprezes Pekabex s.a.

INFLACJA

Dynamika jednocyfrowego wzrostu cen hamuje kolejny miesiąc z rzędu. W marcu codzienne zakupy w sklepach zdrożały o 2,1% rok do roku - donosi monitorująca...