Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

Rynki w tym tygodniu – na co czekają inwestorzy?

RYNKI W TYM TYGODNIU

Rozpoczynający się tydzień przyniesie kluczowe informacje z dwóch najważniejszych gospodarek z punktu widzenia Polski. We wtorek dowiemy się czy Niemcy pozostają na ścieżce dezinflacyjnej, a w środę czy proces ten przebiega zgodnie z planem również w Stanach zjednoczonych. Poza tym trwa sezon wynikowy zarówno nad Wisła jak i na Wall Street. Najciekawsze raporty poznamy w połowie tygodnia.

Rynek wsłuchiwać się będzie dzisiaj m.in. w komentarze do piątkowego, comiesięcznego raportu z rynku pracy USA (payrolls). „Najnowszy raport payrolls nie sugeruje potrzeby wznowienia tempa podwyżek stóp proc. przez Fed we wrześniu, po tym jak decydenci z zasygnalizowali chęć spowolnienia w zacieśnianiu polityki pieniężnej. Na chwilę obecną blisko 90% inwestorów uważa, że koszt pieniądza zostanie utrzymany na najbliższym posiedzeniu FED zaplanowanym dopiero na 20 września.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

W kolejnych dniach inwestorzy analizować będą odczyty inflacji z regionu Europy środkowo-wschodniej i w USA. Decyzję ws. stóp proc. zakomunikuje bank centralny Rumunii. Liczne wystąpienia zaplanowali przedstawiciele amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie śledzić będą kolejne publikacje raportów kwartalnych przez spółki. W środę wyniki poda Bank Ochrony Środowiska, a w czwartek BNP Paribas, Kruk i GPW.

W piątek napłynie paczka danych z Wlk. Brytanii. Rynek oczekuje tempa wzrostu PKB w UK w II kw. na poziomie 0,2 proc. rdr. i nieprzerwanego od roku spadku produkcji przemysłowej na poziomie 1.2% – jeśli szukać w tym pozytywów to dynamika tych spadków wyhamowuje.

Na koniec tygodnia, ale już po zamknięciu rynków uwagę mogą zwrócić przeglądy ratingów m.in Niemiec i Ukrainy przez agencję Moody’s, a także dla Szwajcarii, która zostanie oceniona przez S&P i tu pojawia się pytanie czy zawirowania w tamtejszym systemie bankowym (upadek Credit Suisse) mogą spowodować (kolejne po USA) obniżenie wiarygodności kredytowej kolejnej ważnej dla całego świata gospodarki.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

WYNIKI

Walne zgromadzenie Unimotu zdecydowało o wypłacie PRAWIE 33 mln zł z zysku za ubiegły rok na dywidendę, co daje 4 zł na akcję.