Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

RYNKI W TYM TYGODNIU

Kalendarz zapowiedzianych raportów i publikacji danych makroekonomicznych powoli rozkręca się w tym tygodniu. Na te najważniejsze poczekamy do czwartku i piątku.

Dziś czeka nas wysyp raportów o nastrojach w przemyśle, polskie dane poznaliśmy o 9.00 – okazały się gorsze od prognoz.

W środę Niemcy opublikują dane o bezrobociu, a Turcy wskaźnik grudniowej inflacji. Wieczorem Amerykanie poznają protokół z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej.

CZYTAJ TEŻ: ŁATWIEJ BĘDZIE ŚCIGAĆ OSZUSTÓW VAT

W czwartek rozpoczniemy maraton z inflacją. Na pierwszy ogień pójdą Francja i Niemcy. Za oceanem będzie to dzień danych z rynku pracy – poznamy raport Challengera o zapowiedzianych zwolnieniach w sektorze korporacyjnym i raport ADP szacujący zmianę zatrudnienia w sektorze prywatnym.

Najważniejszą informacją w piątek będą polskie dane o grudniowym wzroście cen towarów i usług konsumpcyjnych. Zdaniem ekonomistów inflacja przyspieszyła w minionym miesiącu do 7%. Tego samego dnia, jeszcze przed południem dane o inflacji konsumenckiej opublikuje Eurostat. Tydzień zamkniemy comiesięcznymi danymi z amerykańskiego rynku pracy – spodziewany jest lekki wzrost liczby bezrobotnych.

Już teraz warto pamiętać, że za tydzień w poniedziałek i wtorek odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Stopa referencyjna wynosi obecnie 5.75%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RYNKI W TYM TYGODNIU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...