Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

RYNKI W TYM TYGODNIU

Zaczyna się tydzień w którym będziemy mieli kilka istotnych momentów: w czwartek święto dziękczynienia w USA – a więc za oceanem zaczyna się czas zimowych piosenek, choinek i kolorowych lampek a w piątek – Black Friday, czyli zakupowe szaleństwo, które jest też dźwignią handlu i u nas, choć mamy zgoła inne tradycje świąteczne. Sporo także w danych rynkowych i makroekonomicznych.

Dzisiaj na dobry początek dnia niemiecka inflacja producencka o 8:00, po południu amerykański wskaźnik wyprzedzający koniunktury – mniej istotny, ale ciekawy w kontekście obaw o stan amerykańskiej gospodarki w trakcie schładzania inflacji. W poniedziałek też kilka wystąpień członków władze FED i EBC.

We wtorek z naszej gospodarki dane o produkcji przemysłowej między innymi – spodziewany jest półtora procentowy wzrost. Także z Polski we wtorek dane o wynagrodzeniach które mają okazać się wyższe niż przed rokiem o 11%. Na Węgrzech spodziewana jest obniżka stóp procentowych do 11,5 procent a z USA dowiemy się co myśleli członkowie FED, kiedy podejmowali decyzję o stopach procentowych przed dwoma miesiącami.

CZYTAJ TEŻ: NOWE ZOBOWIĄZANIA PRACODAWCÓW: REFUNDACJE DLA PRACOWNIKÓW (ROZMOWA)

W środę więcej danych z naszej gospodarki, między innymi o produkcji budowlano montażowej i o sprzedaży detalicznej. Sprzedaż detaliczna ma wzrosnąć o 4,5% według prognoz analityków. W środę też sporo danych z USA: zamówienia na dobra trwałego użytku, które mają być na lekkim minusie i wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, których ma być mniej niż w poprzedniej publikacji. Będzie też protokół z listopadowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego.

W czwartek dzień europejskich PMI – Francja, Niemcy i cała strefa Euro. Wszystkie, i przemysłowe i usługowe poniżej 50 punktów, co oznacza recesję. W czwartek też turecki bank centralny zdecyduje, co ze stopami procentowymi, które przekraczają 39%.

W piątek u nas stopa bezrobocia – która według oczekiwań ma pozostać na poziomie 5% a w Niemczech PKB za 3 kwartał, na poziomie -0,8% rdr według prognoz analityków. W USA wskaźniki PMI dla przemysłu i usług. Usług nieco ponad 50 pkt, przemysł poniżej – prognozują analitycy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RYNKI W TYM TYGODNIU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: