Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W OCZEKIWANIU NA FED

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów – pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut wyparowało ponad 200 mld dolarów.

RYNKI W OCZEKIWANIU NA FED

Dziś w Waszyngtonie rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej rezerwy federalnej w sprawie wysokości stóp za oceanem. Rynki zastanawiają się czy w odpowiedzi na najwyższą od ponad 41 lat inflację w USA FED zdecyduje się na mocniejszą wynoszącą 75 punktów bazowych podwyżkę stóp czy też zadowoli się niższym wzrostem.

W oczekiwaniu na to co zrobi Fed inwestorzy odwrócili się od rynków finansowych. Na zamknięciu wczorajszych notowań Dow Jones spadł o 2,79 proc. a technologiczny Nasdaq stracił 4,68 proc. Nerwowo było także na giełdach w Europie,
Na warszawskim parkiecie WIG20 stracił 2 i pół procent, a aż 40 spółek odnotowało swoje roczne minima cenowe.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Dell w czwartym kwartale 2022 roku zanotował aż 37 proc. spadek sprzedaży

GOSPODARKA

Dell zwolni ponad 6 tysięcy 600 etatowych pracowników informuje agencja Bloomberg. To kolejna technologiczna spółka z USA, która redukuje zatrudnienie.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

USA

Bezrobocie w USA najniższe od 1969 roku. Pierwszy miesiąc 2023 roku przyniósł gigantyczny wzrost liczby etatów.

%d bloggers like this: