Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

RYNEK KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W ZAPAŚCI

Rynek kredytów hipotecznych spadł o ponad 70%.

TANIE KREDYTY MIESZKANIOWE
foto: pexels.com

Trwa zapaść na rynku kredytów hipotecznych. W październiku banki udzieliły aż o 73 proc. mniej kredytów na cele mieszkaniowe niż rok wcześniej. W ujęciu wartościowym spadek wyniósł natomiast 74 i pół procent – poinformowało monitorujące ten rynek Biuro Informacji Kredytowej.

Średnia wartość udzielonego kredytu mieszkaniowego wyniosła 323 tys. zł i była niższa w ujęciu rocznym o 4,6% – czytamy w komunikacie. Jak napisał BIK w komentarzu do wyników, dla kredytów mieszkaniowych październik, podobnie jak poprzednie miesiące, był katastrofalny. W ujęciu liczbowym wynik był bardzo zły, bowiem banki udzieliły tylko 6 TYS 700 kredytów, co jest jednym z najniższych wyników od ponad 12 lat, czyli od stycznia 2010 r.

CZYTAJ TEŻ: SPADA LICZBA BUDOWANYCH MIESZKAŃ

Jak podał BIK, w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku spadek liczby udzielonych kredytów hipotecznych wyniósł ponad 48%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RYNEK KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W ZAPAŚCI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że gospodarka wyraźnie hamuje i co nas czeka w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, głównym doradcą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że osoby, które zatrudniały w ubiegłym roku na etat obywateli Ukrainy, mogą mieć problemy z ich rozliczeniem przed urzędem skarbowym rozmawiała Natalia...

KREDYTY

Tanie kredyty mieszkaniowe - rząd pracuje nad ustawą.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

%d bloggers like this: