Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

RUSZYŁ PAKT ANTYINFLACYJNY WE WŁOSZECH

PAKT ANTYINFLACYJNY WE WŁOSZECH

Od wczoraj ruszył pakt antyinflacyjny we Włoszech. To inicjatywa rządu i sieci sprzedaży i dystrybucji. Na mocy paktu do końca roku zablokowane lub obniżone zostały ceny podstawowych artykułów: spożywczych, higienicznych i dla dzieci. Do akcji przystąpiło 23 tysiące sklepów i supermarketów w całym kraju.

Towary objęte paktem są wyraźnie oznaczone specjalnym logo z wózkiem sklepowym w kolorach włoskiej flagi. Media informują, że start akcji w niedzielę spowodował, że nie wszystkie punkty są gotowe do sprzedaży na nowych warunkach, ale ma to przyspieszyć od dzisiaj.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI W TYM TYGODNIU

Ze strony rządu akcję promuje Adolfo Urso, minister ds. firm i marki MADE IN ITALY. Jak podkreślał, pakt jest zbiorowym zaangażowaniem całego włoskiego systemu sprzedaży w ochronę siły nabywczej Włochów i zatrzymania inflacji. Inflacja konsumencka we Włoszech wyniosła 5.3 procent rok do roku.

Media informują, że pakt antyinflacyjny został przychylnie przyjęty przez włoskich klientów. Za to krytycznie oceniła inicjatywę organizacja obrony praw konsumentów Codacons, według której lista towarów objętych akcją powinna być dłuższa.

RUSZYŁ PAKT ANTYINFLACYJNY WE WŁOSZECH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: