Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

RUSZYŁ PAKT ANTYINFLACYJNY WE WŁOSZECH

PAKT ANTYINFLACYJNY WE WŁOSZECH

Od wczoraj ruszył pakt antyinflacyjny we Włoszech. To inicjatywa rządu i sieci sprzedaży i dystrybucji. Na mocy paktu do końca roku zablokowane lub obniżone zostały ceny podstawowych artykułów: spożywczych, higienicznych i dla dzieci. Do akcji przystąpiło 23 tysiące sklepów i supermarketów w całym kraju.

Towary objęte paktem są wyraźnie oznaczone specjalnym logo z wózkiem sklepowym w kolorach włoskiej flagi. Media informują, że start akcji w niedzielę spowodował, że nie wszystkie punkty są gotowe do sprzedaży na nowych warunkach, ale ma to przyspieszyć od dzisiaj.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI W TYM TYGODNIU

Ze strony rządu akcję promuje Adolfo Urso, minister ds. firm i marki MADE IN ITALY. Jak podkreślał, pakt jest zbiorowym zaangażowaniem całego włoskiego systemu sprzedaży w ochronę siły nabywczej Włochów i zatrzymania inflacji. Inflacja konsumencka we Włoszech wyniosła 5.3 procent rok do roku.

Media informują, że pakt antyinflacyjny został przychylnie przyjęty przez włoskich klientów. Za to krytycznie oceniła inicjatywę organizacja obrony praw konsumentów Codacons, według której lista towarów objętych akcją powinna być dłuższa.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja w strefie euro bez zmian. Z finalnych danych Eurostatu wynika, że odczyt zharmonizowany, pozwalający porównać zmianę cen w różnych krajach w strefie euro,...

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli ta za którą odpowiada Rada Polityki Pieniężnej w kwietniu znowu spadła, ale nadal jest daleko od celu Narodowego Banku Polskiego.

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy przyspieszy inflacja i dlaczego oraz jaki będzie ten przyrost, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Grażyną Ancyparowicz, doradczynią prezesa NBP...