Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RUSZYŁ HANDEL NA GLOBAL CONNECT NA GPW

Nieco ponad 80 tys. zł wyniósł handel akcjami pięciu zagranicznych spółek na uruchomionym dzisiaj na GPW rynku Global Connect.

RUSZYŁ HANDEL NA GLOBAL CONNECT NA GPW

Od dziś warszawscy inwestorzy mogą na warszawskim parkiecie handlować akcjami BMW, Mercedesa, Volkswagena, Simensa i ubezpieczeniowego Allianzu. W pierwszych miesiącach przyszłego roku – według zapewnień przedstawicieli GPW – do tego grona mają dołączyć kolejne spółki, w tym te z Wall Street.

CZYTAJ TEŻ: „BĘDZIEMY WYGASZAĆ ZADŁUŻENIE”. MARCIN CZYCZERSKI, PREZES CCC, O PLANACH SPÓŁKI

W piątek największym wzięciem u polskich inwestorów cieszyły się akcje Bayerische Motoren Werke – obrót akcjami koncernu z Monachium wyniósł na GPW 30 i pół tys. zł. Najmocniej za to rosły akcje Mercedesa, którego kurs wzrósł o 5,7 proc. Dla porównania na giełdzie we Frankfurcie akcje Mercedes Benz Group zyskał dzisiaj nieco ponad 4 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RUSZYŁ HANDEL NA GLOBAL CONNECT NA GPW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: