Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

RUSZA SPRZEDAŻ WĘGLA BRUNATNEGO

Sprzedaż węgla brunatnego znowu jest możliwa.

SPRZEDAŻ WĘGLA BRUNATNEGO
foto: wikipedia.org/Anton Lefterov

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna będzie sprzedawać węgiel… brunatny. Dotychczas nie można było nim palić w domowych piecach ze względu na niską kaloryczność paliwa. Rząd zmienił jednak prawo.

Surowiec będzie można kupić w kopalnich Turów i Bełchatów po okazaniu deklaracji z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Każde gospodarstwo domowe, które wpisało tam, węglowe źródło ogrzewania, będzie uprawnione do zakupu od 2 do sześciu ton węgla brunatnego.

CZYTAJ TEŻ: CIĘŻARÓWKI Z WĘGLEM POJADĄ W ŚWIĘTA

Węgiel brunatny dla odbiorców indywidualnych będzie sprzedawany po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym i ustaleniu daty odbioru.

Dotychczas opalanie węglem brunatnym bylo zakazane ze względu na jego niską kaloryczność.

Rząd zmienił jednak prawo i pozwolił na sprzedaży węgla do użycia w gospodarstwach domowych lub instalacjach spalania o nominalnej mocy cieplnej mniejszej niż 1 MW. Przepisy obowiązują do 30 kwietnia 2023 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RUSZA SPRZEDAŻ WĘGLA BRUNATNEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: