Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

RUSZA KONKURS NA NOWY ZARZĄD JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa i czterech wiceprezesów X kadencji, podała spółka. To efekt piątkowej rewolucji w zarządzie jastrzębskiej firmy, kiedy to rada nadzorcza odwołała Prezes JSW Barbarę Piontek, a razem z nią dwóch jej zastępców. Trzeci sam zrezygnował.

JSW BLISKO MANIFESTACJI

Oprócz prezes Piontek odwołani zostali wiceprezes ds. rozwoju Tomasz Duda i wiceprezes ds. handlu Włodzimierz Hereźniak. Natomiast rezygnację z stanowiska wiceprezesa ds. ekonomicznych złożył Jarosław Jędrysek. Zwolnienia pierwszej dwójki domagały się 3 największe związki zawodowe działające w spółce. Związkowcy spierali się z zarządem o płace. Domagali się większych podwyżek – od zapowiedzianych. Zarząd proponował wzrost wynagrodzeń o 3.4 procent od 1 lipca tego roku oraz gwarancję zatrudnienia na 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu został delegowany Członek Rady Nadzorczej Stanisław Prusek. Rozmowy kwalifikacyjne kandydatów na nowych członków zarządu JSW zaplanowano na 30 lipca.

RUSZA KONKURS NA NOWY ZARZĄD JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ENERGETYKA

My mieliśmy tańszy prąd – JSW ma teraz słabsze wyniki. Jak wynika z przedstawionego przez spółkę raportu, składka solidarnościowa wprowadzona przez rząd Zjednoczonej Prawicy...

INNE

Związkowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej chca kolejnych podwyżek. Tym razme domagają się by w przyszłym roku wzrost płac był co najmniej wyższy o 1 proc....

GPW

Sasin pogłębił wyprzedaż na GPW. W WIG20 tylko jedna spółka jest na plusie. Mniejsze spółki radzą sobie nieco lepiej.

GOSPODARKA

JSW blisko manifestacji - nie ma porozumienia ws. podwyżek.

%d