Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RUSZA E-TOLL, NOWY SYSTEM POBORU OPŁAT DROGOWYCH

Dziś działać zaczyna e-Toll – czyli nowy system poboru opłat drogowych za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych pojazdami ciężkimi – czyli ciężarówkami powyżej 3.5 tony.

RUSZA E-TOLL, NOWY SYSTEM POBORU OPŁAT DROGOWYCH

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa równocześniej e-Toll będzie działał na płatnych fragmentach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław – Sośnica dla pojazdów ciężkich jak i lekkich.

E-Toll to system oparty o pozycjonowanie satelitarne. Użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich danych, dokumentów i usług po zalogowaniu do konta klienta. Nowy system umożliwia pobór opłaty za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji.

Przyjęta w maju tego roku nowela ustawy dotycząca poboru opłat drogowych zakłada, że do 30 września działać będą równolegle dwa systemy poboru opłat drogowych – dotychczasowy – viaTOLL i nowy – e-Toll.

Obecnie w Polsce obowiązkiem uiszczania opłaty za przejazd drogami objętych jest 3660 km dróg, w tym 2 i pół tys km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz ponad tysiąc km dróg krajowych.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Niemieckie autostrady będą droższe dla ciężarówek.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnych problemach w polskim transporcie kołowym, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Przemysławem Hołowaczem, dyrektorem ds. rozwoju Grupy CSL.

CENY

Uwaga kierowcy i przedsiębiorcy. Korzystający z autostrady A2 muszą się liczyć od dziś z nowymi, wyższymi opłatami za przejazd na trasie Nowy Tomyśl –...

FINANSE OSOBISTE

Darmocha na autostradach - zwolnienia z opłat dla aut osobowych i motocykli.