Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RUSZA E-TOLL, NOWY SYSTEM POBORU OPŁAT DROGOWYCH

Dziś działać zaczyna e-Toll – czyli nowy system poboru opłat drogowych za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych pojazdami ciężkimi – czyli ciężarówkami powyżej 3.5 tony.

RUSZA E-TOLL, NOWY SYSTEM POBORU OPŁAT DROGOWYCH

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa równocześniej e-Toll będzie działał na płatnych fragmentach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław – Sośnica dla pojazdów ciężkich jak i lekkich.

E-Toll to system oparty o pozycjonowanie satelitarne. Użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich danych, dokumentów i usług po zalogowaniu do konta klienta. Nowy system umożliwia pobór opłaty za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji.

Przyjęta w maju tego roku nowela ustawy dotycząca poboru opłat drogowych zakłada, że do 30 września działać będą równolegle dwa systemy poboru opłat drogowych – dotychczasowy – viaTOLL i nowy – e-Toll.

Obecnie w Polsce obowiązkiem uiszczania opłaty za przejazd drogami objętych jest 3660 km dróg, w tym 2 i pół tys km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz ponad tysiąc km dróg krajowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RUSZA E-TOLL, NOWY SYSTEM POBORU OPŁAT DROGOWYCH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Od dziś kierowcy za przejazd na płatnych odcinkach A2 i A4 zapłacą w aplikacji e-TOLL lub e-biletu autostradowego.

ŚWIAT

Google będzie płacił niemieckim mediom za korzystanie z publikowanych przez nich treści. Zgodnie z podpisaną umową amerykański gigant technologiczny będzie rozliczał się m. in....

OTOCZENIE MAKRO

E-TOLL NIE DZIAŁA? CO ZROBIĆ? ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Naszym gościem będzie teraz Przemysław Koch- dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki. Witam bardzo serdecznie Panie dyrektorze. TO...

FIRMA

Dziś zostanie wygaszony viatoll - czyli start systemu poboru opłat. Od jutra działać będzie wyłącznie e-toll.

%d bloggers like this: