Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

RUDY GIULIANI BANKRUTEM

Były burmistrz Nowego Jorku, Rudy Giuliani, złożył dzisiaj wniosek o ogłoszenie upadłości w federalnym sądzie w Nowym Jorku.

RUDY GIULIANI BANKRUTEM
źródło: x Rudy W. Giuliani

W złożonych dokumentach Giuliani wymienił długi w wysokości ponad 100 milionów dolarów, w tym wysokie opłaty prawne, niezapłacone podatki i kwotę 148 milionów dolarów odszkodowania, które w zeszłym tygodniu ława przysięgłych nakazała Giulianiemu zapłacić dwóm byłym pracownikom komisji wyborczej w stanie Georgia, za bezpodstawne oskarżenia, które wysunął o oszustwo podczas liczenia głosów w 2020 roku.

Sędzia nadzorująca sprawę, nakazała Giulianiemu natychmiastowe rozpoczęcie płacenia obu kobietom w obawie, że może „ukryć swój majątek”, jeśli pozwolono by mu poczekać 30 dni, które jest normalnym terminem przewidzianym w takich postępowaniach.

Adwokaci Giulianiego argumentują, że ogłoszenie upadłości pozwoli mu „zapewnić przejrzystość swoich finansów pod nadzorem sądu upadłościowego”, aby zapewnić wszystkim wierzycielom równe i sprawiedliwe traktowanie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...