Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ

Galerie Handlowe nie wyszły z pandemii. Liczba odwiedzających jest nadal niższa – i to o 1/8 – niż przed pandemią – wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych.

RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ
FOT.: Michael Weidemann / Unsplash

Co prawda wzrosła liczba klientów w porównaniu do ubiegłego roku – gdy pandemia trwała w najlepsze i nie mieliśmy szczepionki przeciw SARS-COV2 – ale do odbudowania ruchu sprzed pandemii wciąż daleko. Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych w rozmowie z BIZNES24 podkreślał co prawda, że choć klientów jest mniej – to wydają więcej pieniędzy.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA DOBIJA SPRZEDAŻ

Ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro roczna inflacja wynosi w Polsce 5%. Tymczasem czynsze w galeriach nie spadają – mówiła nam niedawno ekspertka CBRE. Nie spadają, bo najemcy nie rezygnują z prowadzenia sklepów. Udział wolnej powierzchni handlowej wynosi obecnie – według wyliczeń CBRE – tylko 5%. To zaledwie jeden punkt procentowy więcej, niż przed pandemią.

RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Średnio o 12.4% rok do roku wzrosły ceny w sklepach detalicznych w sierpniu. W czerwcu wzrosty wyniosły ponad 18% a w lipcu 15.5% rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestycjach zagranicznych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Kamoji-Czapińskim, dyrektorem ds. strategii lokalizacyjnych EMEA w...

COVID

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce już od 1 lipca.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach owoców i warzyw rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Januszem Bylińskim, prezesem Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

%d