Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ

Galerie Handlowe nie wyszły z pandemii. Liczba odwiedzających jest nadal niższa – i to o 1/8 – niż przed pandemią – wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych.

RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ
FOT.: Michael Weidemann / Unsplash

Co prawda wzrosła liczba klientów w porównaniu do ubiegłego roku – gdy pandemia trwała w najlepsze i nie mieliśmy szczepionki przeciw SARS-COV2 – ale do odbudowania ruchu sprzed pandemii wciąż daleko. Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych w rozmowie z BIZNES24 podkreślał co prawda, że choć klientów jest mniej – to wydają więcej pieniędzy. Ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro roczna inflacja wynosi w Polsce 5%. Tymczasem czynsze w galeriach nie spadają – mówiła nam niedawno ekspertka CBRE. Nie spadają, bo najemcy nie rezygnują z prowadzenia sklepów. Udział wolnej powierzchni handlowej wynosi obecnie – według wyliczeń CBRE – tylko 5%. To zaledwie jeden punkt procentowy więcej, niż przed pandemią.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Eurocash bez Luisa Amarala w zarządzie. Twórca i największy akcjonariusz Eurocashu - ma 44% akcji - odsuwa się od bezpośredniego zarządzania spółką.

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

%d bloggers like this: