Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ

Galerie Handlowe nie wyszły z pandemii. Liczba odwiedzających jest nadal niższa – i to o 1/8 – niż przed pandemią – wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych.

FOT.: Michael Weidemann / Unsplash

Co prawda wzrosła liczba klientów w porównaniu do ubiegłego roku – gdy pandemia trwała w najlepsze i nie mieliśmy szczepionki przeciw SARS-COV2 – ale do odbudowania ruchu sprzed pandemii wciąż daleko. Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych w rozmowie z BIZNES24 podkreślał co prawda, że choć klientów jest mniej – to wydają więcej pieniędzy. Ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro roczna inflacja wynosi w Polsce 5%. Tymczasem czynsze w galeriach nie spadają – mówiła nam niedawno ekspertka CBRE. Nie spadają, bo najemcy nie rezygnują z prowadzenia sklepów. Udział wolnej powierzchni handlowej wynosi obecnie – według wyliczeń CBRE – tylko 5%. To zaledwie jeden punkt procentowy więcej, niż przed pandemią.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

4. fala pandemii w Polsce rozkręca się na dobre. Dane o zakażeniach przekroczyły w czwartek 700 przypadków.

FIRMA

PFR gotowe do kolejnych tarcz Dlaczego prezes PFR wspiera REITy Dlaczego PFR inwestuje w CCC TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ 16.09.2021 NA ANTENIE...

COVID

Od dziś Dania znosi wszystkie obostrzenia covidowe a wirus przestaje być traktowany jak choroba krytyczna dla społeczeństwa. Rząd ogłosił, że ma kontrolę nad pandemią.

NIERUCHOMOŚCI

Grupa Atrium zaprzecza informacjom, że ma zamiar wyburzyć trzy centra handlowe w Warszawie. W oświadczeniu nie podaje jednak ile powierzchni handlowej zostanie zachowane po...