Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

RTRS: HSBC SPRZEDAJE DETAL WE FRANCJI

Brytyjski HSBC sprzedaje swój biznes detaliczny we Francji – podaje agencja Reuters powołując się na źródła zbliżone do transakcji. Nabywcą będzie Cerberus, amerykański fundusz private equity zarządzający aktywami wartymi 45 miliardów dolarów. Miesiąc temu HSBC ogłosił, że kończy działalność detaliczną w USA.

Ogłoszenie transakcji może nastąpić już dzisiaj. HSBC w ramach transakcji ma dokapitalizować francuski oddział kwotą miliarda euro. To oznacza prawdopodobnie, że Cerberus dołoży brakujące pół miliarda – na półtora miliarda francuskie media oceniają bowiem potrzeby kapitałowe detalicznej cześci francuskiego oddziału HSBC.
Cerberus w przeszłości przejmował już banki – w 2006 roku kupił 51% GMAC, finansowej części General Motors. W tym samym roku przejął też austriacki bank BAWAG. Trzy lata później wycofał się z obu inwestycji. W ostatnich latach wrócił do inwestycji w sektorze finansowym kupując m.in. bank i pokrewne instutucje w Australii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Francja zamrozi ceny gazu dla prywatnych odbiorców. Premier Jean Castex obiecał Francuzom, że wchodząca dziś w życie podwyżka cen o prawie 13 procent będzie...

FIRMA

Apple przejmuje serwis Primephonic, który streamuje muzykę klasyczną. Wartość transakcji nie została ujawniona.

FIRMA

Maersk - duński gigant morskiego frachtu - na łowach na lądzie. Spółka poinformowała o zakupie dwóch dużych europejskich operatorów e-commerce.

FIRMA

Koncesje na wydobycie ropy i gazu opóźniają fuzję Orlenu i Lotosu - twierdzi Rzeczpospolita. Według dziennika Orlen nie jest obecnie w stanie przenieść na...