Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

RTRS: HSBC SPRZEDAJE DETAL WE FRANCJI

Brytyjski HSBC sprzedaje swój biznes detaliczny we Francji – podaje agencja Reuters powołując się na źródła zbliżone do transakcji. Nabywcą będzie Cerberus, amerykański fundusz private equity zarządzający aktywami wartymi 45 miliardów dolarów. Miesiąc temu HSBC ogłosił, że kończy działalność detaliczną w USA.

RTRS: HSBC SPRZEDAJE DETAL WE FRANCJI

Ogłoszenie transakcji może nastąpić już dzisiaj. HSBC w ramach transakcji ma dokapitalizować francuski oddział kwotą miliarda euro. To oznacza prawdopodobnie, że Cerberus dołoży brakujące pół miliarda – na półtora miliarda francuskie media oceniają bowiem potrzeby kapitałowe detalicznej cześci francuskiego oddziału HSBC.

Cerberus w przeszłości przejmował już banki – w 2006 roku kupił 51% GMAC, finansowej części General Motors. W tym samym roku przejął też austriacki bank BAWAG. Trzy lata później wycofał się z obu inwestycji. W ostatnich latach wrócił do inwestycji w sektorze finansowym kupując m.in. bank i pokrewne instutucje w Australii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RTRS: HSBC SPRZEDAJE DETAL WE FRANCJI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

Z danych wynika, że inflacja we Francji rośnie - zarówno konsumencka, jak i zharmonizowana. Nieco spadła dynamika cen producenckich.

UE

Francja przesyła gaz do Niemiec, ale boryka się z niedoborami paliwa i agresją obywateli.

UE

We Francji i w Hiszpanii rośnie inflacja konsumencka.

ŚWIAT

Ugrupowanie Ensamble! prezydenta Emmanuela Macrona straciło większość po zakończonych wczoraj drugą turą wyborach do obu izb francuskiego parlamentu.

%d bloggers like this: