Reuters pisze, że analitycy Fitcha, który pozbawił wczoraj późnym wieczorem amerykańskie obligacje rządowe oceny „Triple-Ej”, czyli potrójne A – jako jeden z powodów pogarszającej się oceny wiarygodności USA, podawał wciąż rosnącą polaryzację polityczną w Stanach. W dyskusji z przedstawicielami Departamentu Stanu miały padać obawy o ewentualną powtórkę wydarzeń ze stycznia 2021 roku, kiedy zwolennicy Donalda Trumpa zaatakowali Kapitol. Najbliższe wybory prezydenckie odbędą się za rok, a Trump znów planuje start.
Decyzja Fitcha zaskoczyła rynki, choć agencja już w maju ogłosiła, że nie wyklucza obniżki ratingu USA. Ale wówczas była wiązana z rozmowami nt. limitu długu – rozmowami, które Demokraci zakończyli dość szybkim kompromisem z Republikanami.
Biały Dom ogłosił w reakcji na obniżkę ratingu, że kompletnie nie zgadza się z decyzją Fitcha.
Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.
Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)
Sprawdź na BIZNES24.TV