Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RPP: W KWIETNIU NIKT NIE CHCIAŁ PODWYŻKI STOPY REFERENCYJNEJ

Żaden z członków RPP nie zgłosił w kwietniu wniosku o podwyżkę stopy referencyjnej – wynika z opublikowanych dziś przez NBP wyników głosowań. Pojawił się za to wniosek o podwyższenie aż o 3 punkty procentowe – z 0.5% do 3.5% – stopy rezerw obowiązkowych od depozytów nie dłuższych, niż dwuletnie.

RPP: W KWIETNIU NIKT NIE CHCIAŁ PODWYŻKI STOPY REFERENCYJNEJ

Za podwyżką stopy rezerw obowiązkowych, a przy okazji obniżeniu oprocentowania depozytów, które banki musiałyby złożyć z jednej dziesiątej procent do jednej setnej procent – głosowali Eugeniusz Gatnar, Łukasz Hardt i Kamil Zubelewicz.

RPP: W KWIETNIU NIKT NIE CHCIAŁ PODWYŻKI STOPY REFERENCYJNEJAle ten jastrzębi triumwirat nie wystarczył, żeby Rada podjęła decyzję o podwyżce. Przeciw głosowało bowiem sześcioro jej członków – prezes Adam Glapiński, Grażyna Ancyparowicz, Cezary Kochalski, Jerzy Kropiwnicki, Eryk Łon i Jerzy Żyżyński.

RPP: W KWIETNIU NIKT NIE CHCIAŁ PODWYŻKI STOPY REFERENCYJNEJ


W głosowaniu nie brał udziału Rafał Sura. Ten z członków RPP wkrótce opuści Radę i przejdzie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamrożeniu cen gazu na poziomie dwustu złotych za megawatogodzinę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

%d bloggers like this: