Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NBP

RPP: KIEDY MOŻLIWE OBNIŻKI STÓP?

Kiedy raty kredytów zaczną spadać i jak długo Rada Polityki Pieniężnej powstrzyma się od zmian w wysokości stóp procentowych? Niestety wszystko wskazuje, że na niższe oprocentowanie kredytów poczekamy do przyszłego roku.

KOCHALSKI SCEPTYCZNIE

Dziś na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami zbiera się decydująca o koszcie pieniądza w naszym kraju Rada Polityki Pieniężnej. Jej decyzję w sprawie stóp poznamy jutro popołudniu.

Zdaniem większości ekonomistów RPP nie zmieni swojego nastawienia i pozostawi stopy procentowe NBP na dotychczasowym poziomie – jej postawy nie zmieni nawet ostatni odczyt inflacji, według którego ceny towarów i usług podskoczyły w czerwcu o 2,5 proc. rok do roku.

Jak mówił ostatnio na antenie Biznes24 członek Rady, profesor Henryk Wnorowski RPP daje sobie czas by przekonać się co do trwałości procesów dezinflacyjnych, dlatego nie ma obecnie miejsca na dyskusję o cięciu stóp.

już w czwartek decyzję RPP na comiesięcznej konferencji będzie tłumaczył jej przewodniczący, a zarazem prezes NBP Adam Glapiński. Transmisja konferencji wraz z komentarzami i reakcjami rynku w Biznes24 w czwartek od 15-ej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.