Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

RPP: DWUNASTEJ PODWYŻKI (NA RAZIE) NIE MA

Rada polityki pieniężnej zaskoczyła rynek i na dzisiejszym posiedzeniu nie podniosła stóp procentowych. To pierwsze posiedzenie bez podwyżki od dokładnie od roku.
Rynek oczekiwał że RPP podniesie stopy o co najmniej 25 punktów bazowych.

RPP: DWUNASTEJ PODWYŻKI (NA RAZIE) NIE MA

Oprocentowanie 7-dniowych bonów pieniężnych jakie NBP sprzedaje bankom wciąż wynosi zatem 6,75 procent. Oprocentowanie tych właśnie bonów nazywane jest stopą referencyjną NBP.

RPP: DWUNASTEJ PODWYŻKI (NA RAZIE) NIE MA

Tym samym prezes NBP Adam Glapińskich przynajmniej częściowo dotrzymał słowa. Latem przyłapany na wczasach i zaczepiony na molo w Sopocie przez działaczkę Agro Unii, zadeklarował, że inflacja pod koniec roku zejdzie do poziomu jednocyfrowego, a czeka nas jeszcze tylko jedna podwyżka stóp procentowych.
O ile inflacja zmierza w kierunku 20 proc. to po wrześniowej – jedenastej z z rzędu – podwyżce, stopy procentowe na razie nie wzrosły.

Jak wspomnieliśmy główna stopa procentowa pozostała na poziomie 6,75 proc. najwyższym od 2002 roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

BIZNES I POLITYKA

Produkt krajowy brutto Niemiec wzrósł o 0,4% Kw/Kw, zamiast 0,3% według prognoz

%d bloggers like this: