Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

RPP DECYDUJE WS. STÓP PROCENTOWYCH

Dziś decyduje ws. stóp procentowych. Poznamy ją po południu. Teraz główna stopa procentowa – po 9 z rzędu podwyżkach wynosi 6%.

RPP DECYDUJE WS. STÓP PROCENTOWYCH

Ekonomiści prognozują, że Rada zdecyduje się na 10 z rzędu podwyżkę stóp w okolicach między 75 a 100 punktów bazowych. Obecnie główna stopa procentowa w Polsce wynosi 6%.

CZYTAJ TEŻ: DWUCYFROWA INFLACJA BĘDZIE DŁUŻEJ (ROZMOWA)

A jutro o godzinie 15:00 dowiemy się od prezesa Narodowego Banku Polskiego i szefa RPP Adama Glapińskiego jakie plany ma Rada i czy zbliża się – jak mówił Adam Glapiński na ostatniej konferencji – do końca cyklu podwyżek stóp procentowych.

Lipcowe posiedzenie jest ostatnim w te wakacje, w sierpniu członkowie Rady spotkają się, ale będzie to posiedzenie niedecyzyjne.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RPP DECYDUJE WS. STÓP PROCENTOWYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Już dzisiaj decyzja FED w sprawie stóp procentowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Budowlance grozi spowolnienie. O aktualnej sytuacji w produkcji budowlano-montażowej rozmawiał dziś Roman Młodkowski z BIZNES24 z Szymonem Jungiewiczem z zespołu analiz w PMR.

UE

Ujemne stopy procentowe w strefie euro przechodzą do historii. Europejski Bank Centralny zaskoczył nie samą podwyżką, a jej skalą – bo podniósł stopy procentowe...

BIZNES I POLITYKA

Draghi rezygnuje w dniu historycznego posiedzenia EBC. Premier Włoch ma dziś złożyć drugą w ciągu zaledwie dwóch tygodni dymisję. W tym samym dniu EBC...

%d bloggers like this: