Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

RPP: CO ZE ZMIANĄ STÓP PROCENTOWYCH?

Dziś jednodniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, po południu decyzja ws. wysokości stóp procentowych w Polsce. Te w ocenie rynku nie będą zmienione.

RPP: CO ZE ZMIANĄ STÓP PROCENTOWYCH?

Obecnie główna stopa procentowa wynosi 0.1% i jest na tym poziomie od maja 2020 roku. W Radzie przeważają gołębie nastroje, co skutkuje utrzymaniem stóp procentowych na obecnym poziomie.

Inflacja w Polsce nie jest groźna dla gospodarki – oceniał 3 dni temu w wywiadzie dla Financial Times szef NBP – Adam Glapiński. Jego zdaniem inflacja jest przejściowa
i spowodowana czynnikami zewnętrznymi – takimi jak rosnące ceny paliw. Przypomnijmy – w maju inflacja CPI wyniosła 4.8 procent rok do roku, a w czerwcu według wstępnego odczytu spadła do 4.4%.


Szef NBP zapowiedział równocześnie, że RPP zadziała, gdy tu cytat: „wzrost cen przez kilka kwartałów będzie napędzany przez czynniki popytowe.” Zmiana stóp procentowych – według Adama Glapińskiego będzie możliwa nie wcześniej niż jesienią tego roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RPP: CO ZE ZMIANĄ STÓP PROCENTOWYCH?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

POLSKA

RPP podniosła główną stopę procentową o 100 punktów bazowych do 4.5%.

Bez kategorii

Dziś ważny dzień dla kredytobiorców. W Narodowym Banku Polskim zbierają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej, którzy będą decydować o podwyżce stóp procentowych w Polsce.

BIZNES I POLITYKA

O ile wzrośnie rata kredytu? Rada Polityki Pieniężnej decyduje dziś o wysokości stóp procentowych NBP. Jednym ruchem może ulżyć frankowiczom i podnieść koszty zadłużonym...

%d bloggers like this: