Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

RPP: CO ZE ZMIANĄ STÓP PROCENTOWYCH?

Dziś jednodniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, po południu decyzja ws. wysokości stóp procentowych w Polsce. Te w ocenie rynku nie będą zmienione.

RPP: CO ZE ZMIANĄ STÓP PROCENTOWYCH?

Obecnie główna stopa procentowa wynosi 0.1% i jest na tym poziomie od maja 2020 roku. W Radzie przeważają gołębie nastroje, co skutkuje utrzymaniem stóp procentowych na obecnym poziomie.

Inflacja w Polsce nie jest groźna dla gospodarki – oceniał 3 dni temu w wywiadzie dla Financial Times szef NBP – Adam Glapiński. Jego zdaniem inflacja jest przejściowa
i spowodowana czynnikami zewnętrznymi – takimi jak rosnące ceny paliw. Przypomnijmy – w maju inflacja CPI wyniosła 4.8 procent rok do roku, a w czerwcu według wstępnego odczytu spadła do 4.4%.


Szef NBP zapowiedział równocześnie, że RPP zadziała, gdy tu cytat: „wzrost cen przez kilka kwartałów będzie napędzany przez czynniki popytowe.” Zmiana stóp procentowych – według Adama Glapińskiego będzie możliwa nie wcześniej niż jesienią tego roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RPP: CO ZE ZMIANĄ STÓP PROCENTOWYCH?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co wynika z dokumentu zawierającego treść projekcji inflacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią RPP.

POLSKA

O tym dlaczego Rada Polityki Pieniężnej wstrzymuje się od decyzji o podwyżce stóp procentowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O komentarz konferencji prezesa Narodowego Banku Polskiego poprosił Roman Młodkowski z BIZNES24 Annę Czarczyńską z Katedry Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego i Grzegorza Maliszewskiego, głównego...

POLSKA

Wszyscy zadają sobie pytanie, kiedy inflacja zacznie spadać.

%d bloggers like this: