Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

INFLACJA W WIELKIEJ BRYTANII SPADA, ALE ROZCZAROWUJĄCO POWOLI

Spadek inflacji w Wielkiej Brytanii – zarówno konsumenckiej jak i producenckiej.

SPADEK INFLACJI W WIELKIEJ BRYTANII

Inflacja w Wielkiej Brytanii wciąż dwucyfrowa. Tempo wzrostu cen spadło do 10.1% wobec oczekiwanych 9.8%.

SPADEK INFLACJI W WIELKIEJ BRYTANII
Spadek inflacji w Wielkiej Brytanii. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Jak poinformowało biuro statystyczne, największy wkład w spowolnienie dynamiki wzrostu cen pochodził z paliw oraz mieszkalnictwa i usług dla gospodarstw domowych. Spadek został częściowo zrównoważony przez wzrost cen żywności oraz dostępu do rekreacji i kultury.

Szczególnie niepokoić może wzrost cen żywności, który przekroczył 19% w ujęciu rocznym, co jest największym wzrostem od 45 lat.

SPADEK INFLACJI W WIELKIEJ BRYTANII
Spadek inflacji w Wielkiej Brytanii. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Silniejszy spadek, do 8.7% z 11.9% miał miejsce w przypadku inflacji producenckiej. Przypomnijmy, że rekordowy jej poziom zanotowano w czerwcu minionego roku, gdy osiągnęła ponad 17%.

CZYTAJ TEŻ: NIEWIELKIE ZMIANY INDEKSÓW W USA

Dane Urzędu Statystycznego skomentował już odpowiedzialny za finanse kanclerz, Jeremy Hunt, który zapowiedział dalszą walkę z inflacją przy jednoczesnym utrzymaniu wsparcia dla gospodarstw domowych w wysokości 3300 funtów rocznie.

INFLACJA W WIELKIEJ BRYTANII SPADA, ALE ROZCZAROWUJĄCO POWOLI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: