Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

ROZCHODZĄ SIĘ DROGI PRZEMYSŁU I USŁUG W EUROPIE

DROGI PRZEMYSŁU I USŁUG
foto: pexels.com

Mamy dziś wgląd w sytuację gospodarczą w Europie, dzięki wskaźnikom PMI dla przemysłu i handlu. Zanim okaże się w kwartalnych danych, jak gospodarka się rozwija – dzięki między innymi – wskaźnikom PMI możemy się zorientować w którą stronę gospodarki zmierzają… i przygotować na to nasze firmy.

ROZCHODZĄ SIĘ DROGI PRZEMYSŁU I USŁUG W EUROPIE
Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Zacznijmy od Niemiec. Tu wskaźnik nastrojów managerów zakupów w przemyśle nie dość, że pozostaje w obszarze recesyjnym, to jeszcze wyraźnie się pogorszył. Osiągnął 44 punkty – słabiej niż przed miesiącem i słabiej niż oczekiwali analitycy. Inaczej jest z usługami – tu niemiecki PMI jest na poziomie 55,7 punktu. Nieco więcej od oczekiwań rynku.

ROZCHODZĄ SIĘ DROGI PRZEMYSŁU I USŁUG W EUROPIE
Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

We Francji, podobnie jak w Niemczech PMI przemysłowy jest po recesyjnej stronie. 45,5 pkt – analogicznie, jak w Niemczech, to wynik słabszy niż przed miesiącem i słabszy od oczekiwań analityków.

Za to wskaźnik PMI dla francuskiego sektora usług na poziomie 56,3 pkt okazał się wyższy od oczekiwań analityków. Można więc powiedzieć, że w największych gospodarkach Europy przemysł i usługi zmierzają w przeciwnych kierunkach.

ROZCHODZĄ SIĘ DROGI PRZEMYSŁU I USŁUG W EUROPIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: