Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ROSYJSKIE KOSZTY WOJNY W UKRAINIE

ROSYJSKIE KOSZTY WOJNY W UKRAINIE

Wojna z Ukrainą kosztowała Rosję już 37 miliardów dolarów, tj 2/3 budżetu na cele wojskowe zaplanowanego na ten rok.

Każdy miesiąc działań wojennych kosztuje Moskwę 9 miliardów dolarów, co daje około 300 milionów na jeden dzień. Budżet Rosji to około 347 mld dolarów i jeżeli dotychczasowe tempo zostanie utrzymane, wydatki militarne skonsumują ok 1/4 całego budżetu. Dla porównania, tegoroczny budżet Polski to około 147 miliardów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWA LICZBA PRACUJĄCYCH W POLSCE

Problemy Kreml ma również po stronie przychodowej, rosyjskie Ministerstwo Finansów poinformowało, że w okresie pierwszych czterech miesięcy tego roku wpływy z podatku od ropy i gazu zmniejszyły się o połowę, dochody ogółem spadły o 22% przy wzroście wydatków na obronność o 282%.

Rubel do amerykańskiego dolara stracił od czerwca ubiegłego roku blisko 60% wartości.

ROSYJSKIE KOSZTY WOJNY W UKRAINIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: