Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ROSJA

ROSYJSKI GAZ I ROPA NIE PŁYNĄ JUŻ DO UE

KONTRAKTY NA GAZ 2022
Kontrakty na gaz w 2022 roku

Sankcje przynoszą efekt. Eksport rosyjskiej ropy i gazu ziemnego do Unii Europejskiej szoruje po dnie.

Jak podał Eurostat udział Rosji w imporcie ropy naftowej do UE w II kw. spadł o 13,2 pkt. proc. rok do roku.

Eurostat podaje, że o ile w II kwartale 2022 r. wiodącym dostawcą produktów naftowych była Rosja, z udziałem na poziomie 15,9% w całości importu do UE, to już w drugim kwartale 2023 r. Rosja zajmowała 12. miejsce z udziałem na poziomie 2,7%, co oznacza spadek o 13,2 pkt. proc. w porównaniu z 2022 r.

Na embargu ropy z Rosji najwięcej zyskała Norwegia (wzrost o 3,5 pkt. proc. do 13,7%), Kazachstan (wzrost o 2,2 pkt. proc. do 10,2%) oraz Arabia Saudyjska (+2,3 pkt. proc. do 9,0%).

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: