Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ROSYJSKA ROPA POWYŻEJ LIMITÓW G7

ROSYJSKA ROPA POWYŻEJ LIMITÓW G7
The tanker in the high sea

Rosyjska ropa ma bliżej do 100 dolarów niż do limitu ustalonego przez kraje G7.

Cena ropy na świecie zbliża się coraz bardziej do granicy 100 dolarów. Dotyczy to zarówno tej gatunku WTI czy Brent, ale też krwawej ropy Putina.

Jak podaje agencja Bloomberga powołując się na dane Argus Media, flagowa rosyjska ropa typu Urals jest sprzedawana po 85,35 USD w przypadku dostaw z bałtyckiego portu w Primorsku i po 86 USD w dostawach z czarnomorskiego portu w Noworosyjsku.

Na początku roku G7 oraz jego sojusznicy ustalili limit 60 dolarów za baryłkę eksportowanej rosyjskiej ropy. Miało to ograniczyć dochody Rosji na tyle by za pomocą czarnego złota nie mogła finansować wojny w Ukrainie.
Kupno rosyjskiej ropy powyżej limitu miało wykluczać udział w takiej transakcji m.in. armatorów, portów i firm ubezpieczeniowych z państw uczestniczących w sankcjach.

Ale dobre chęci to jedno, a życie to drugie. Cena ropy przekroczyła już limity ustalone przez G7.
I co? I nic. Bloomberg informuje, że najbardziej uprzemysłowione państwa świata nie zamierzają nic zmieniać.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: