Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ

O 4:00 rano rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Rosyjski prezydent Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie „operacji wojskowej” i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Trwa ostrzał rakietowy wokół m.in. Odessy, Charkowa i Kijowa. W stolicy Ukrainy ludzie chowają się w piwnicach przed nalotami.

ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ

Rosyjska inwazja na Ukrainę, której obawiano się od dawna, rozpoczęła się, gdy w stolicy- Kijowie i innych miastach w całym kraju zgłoszono wybuchy.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny w całym kraju.

O 4.00 ROSJA ZAATAKOWAŁA UKRAINĘ

„Około godziny 5:00 ukraińskie siły na granicy z Federacją Rosyjską i Republiką Białorusi zostały zaatakowane przez wojska rosyjskie, wspierane przez Białoruś” – informuje z kolei Ukraińska Straż Graniczna.

ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ

„Nieprzyjaciel rozpoczął intensywny ostrzał naszych jednostek na wschodzie, a także wojskowych ośrodków kontroli i lotnisk w innych regionach. Armia ukraińska broni i odpiera wojska rosyjskie” – napisał w czwartek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w opublikowanym oświadczeniu na stronie internetowej ministerstwa obrony.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Indie nie pójdą droga państw Zachodu i nie zrezygnują z zakupów rosyjskiej ropy. Jak powiedział tamtejszy minister spraw zagranicznych Subrahmanyam Jaishankar,Indie będą priorytetowo traktować...

BIZNES I POLITYKA

Embargo na ropę Putina weszło w życie - Unia Europejska liczy, że obetnie roczne przychody Rosji o ok. 50 miliardów dolarów. Ceny ropy w...

POLSKA

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w Ukrainie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Mieczysławem Bieńkiem, byłym zastępcą dowódcy NATO, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

%d bloggers like this: