Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

ROŚNIE UDZIAŁ OZE W PRODUKCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

W ciągu roku produkcja energii w Polce z odnawialnych źródeł wzrosła blisko dwukrotnie – wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

ROŚNIE UDZIAŁ OZE W PRODUKCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

W lipcu z elektrowni wiatrowych, wodnych i farm fotowoltaicznych pochodziło 4,8 proc. całej energii wyprodukowanej w naszym kraju. Przed rokiem ten udział wynosił zaledwie 2,49 proc.

Jednak by nie było tak optymistycznie wzrósł też niestety udział energii produkowanej w elektrowniach opartych na węglu kamiennym.
W lipcu w elektrowniach opalanych węglem wytworzono aż 54,3 proc. energii elektrycznej wyprodukowanej w Polsce. W lipcu 2020 r. ten udział wynosił jedynie 46,9 proc.

Elektrownie oparte na węglu brunatnym w lipcu 2021 r. dostarczyły 27,5 proc. całej produkcji wobec 26,3 proc. w lipcu 2020 roku.
Pozostałą energię wytworzono w elektrowniach gazowych i przemysłowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...