Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

ROŚNIE UDZIAŁ OZE W PRODUKCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

W ciągu roku produkcja energii w Polce z odnawialnych źródeł wzrosła blisko dwukrotnie – wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

W lipcu z elektrowni wiatrowych, wodnych i farm fotowoltaicznych pochodziło 4,8 proc. całej energii wyprodukowanej w naszym kraju. Przed rokiem ten udział wynosił zaledwie 2,49 proc.

Jednak by nie było tak optymistycznie wzrósł też niestety udział energii produkowanej w elektrowniach opartych na węglu kamiennym.
W lipcu w elektrowniach opalanych węglem wytworzono aż 54,3 proc. energii elektrycznej wyprodukowanej w Polsce. W lipcu 2020 r. ten udział wynosił jedynie 46,9 proc.

Elektrownie oparte na węglu brunatnym w lipcu 2021 r. dostarczyły 27,5 proc. całej produkcji wobec 26,3 proc. w lipcu 2020 roku.
Pozostałą energię wytworzono w elektrowniach gazowych i przemysłowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.