Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

ROŚNIE POPYT MŚP NA KREDYTY. DOBRA INFORMACJA DLA GOSPODARKI

Powiązane artykuły:

W listopadzie wartość kredytów bankowych dla MŚP wzrosła o ponad 30 procent w ujęciu rocznym. Przedsiębiorcy zaciągają kredyty o coraz wyższej wartości, bo jeśli chodzi o ich liczbę – wzrost wynosi nieco ponad 1/5.

Najbardziej – bo o prawie 90 procent – wzrosła wartość kredytów inwestycyjnych. Liczbowo tylko o nieco ponad 3 procent. Wartość kredytów obrotowych wzrosła o 56 procent, a kredytów w rachunku bieżącym – czyli tych, które trzeba spłacić najszybciej – spadła o 6 procent.

Narastająco od początku roku suma wszystkich typów kredytów dla MŚP była o 1/8 wyższa, niż przed rokiem.

Małe i średnie firmy zatrudniają pona połowę pracowników w Polsce i wytwarzają niemal połowę PKB.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

ROŚNIE POPYT MŚP NA KREDYTY. DOBRA INFORMACJA DLA GOSPODARKI

Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)

Sprawdź na BIZNES24.TV