Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

ROŚNIE LICZBA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W POLSCE

LICZBA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Aż o 71% wzrosła liczba zarejestrowanych całkowicie elektrycznych samochodów osobowych i użytkowych w pierwszych czterech miesiącach tego roku w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. Od stycznia do kwietnia zarejestrowano w Polsce 7200 sztuk takich pojazdów.

Na koniec kwietnia w naszym kraju było zarejestrowanych łącznie ponad 540 tysiący aut z napędem elektrycznym, w tym hybrydowych, oraz 40.926 osobowych i użytkowych aut całkowicie elektrycznych – wynika z Licznika Elektromobilności, opracowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

CZYTAJ TEŻ: UNIBEP WYPŁACI DYWIDENDĘ

Według publikacji, stale rośnie liczba elektrycznych jednośladów, których na koniec kwietnia było zarejestrowanych ponad 17 tysięcy sztuk.

Raport informuje, że w Polsce funkcjonuje 2768 ogólnodostępnych stacji ładowania aut elektrycznych, co przekłada się na 5440 punktów ładowania. 31% z nich to stacje szybkiego ładowania prądem stałym, 69% wolne ładowarki prądu przemiennego.

ROŚNIE LICZBA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: