Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

ROSNĄ ZYSKI BROKERÓW, SPADAJĄ TFI

ROSNĄ ZYSKI BROKERÓW, SPADAJĄ TFI

Lepszymi niż przed rokiem zyskami mogą pochwalić się działający w Polsce giełdowi brokerzy. Spadają natomiast zarobki funduszy inwestycyjnych.

Jak podała komisja nadzoru finansowego zysk netto domów maklerskich w pierwszym kwartale 2023 roku wyniósł 336 mln zł – to o 20 mln zł więcej niż rok wcześniej. Aktywa klientów na rachunkach brokerów wyniosły 156 mld zł, o 20 mld mniej niż rok wcześniej.

Spadają natomiast zyski towarzystw inwestycyjnych – ich wynik finansowy netto w pierwszym kwartale wyniósł 124 mln zł, czyli o 5% mniej niż przed rokiem.
Wartość zarządzanych aktywów ogółem wyniosła 382 mld zł, o 2 mld więcej niż przed rokiem.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d