Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ROSNĄ ZYSKI BANKÓW W USA

POSIEDZENIE FED

Bank of America podtrzymał pasmo dobrych wyników kwartalnych raportowanych przez największe amerykańskie instytucje finansowe,
Jednak wzrost zysków drugiego pod względem wielkości aktywów banku w USA nie był tak spektakularny jak miało miejsce w przypadku JP Morgan Chase czy Welles Fargo.

Bank podał, że jego zyski w drugim kwartale wzrosły o 19% do 7 mld 410 mln dolarów, czyli 88 centów na akcję. Natomiast kwartalne przychody wzrosły o 11% do ponad 25 mld dolarów. Wzrosty były napędzane głównie wyższym wynikiem odsetkowym i wyższymi niż rok temu stopami procentowymi w USA.

Jak napisał dyrektor generalny Bank of America Brian Moynihan wyższym stopom towarzyszył organiczny wzrost liczby klientów i ich aktywności biznesowej.

Wyższe stopy pomogły poprawić też wyniki innym czołowym amerykańskim bankom – kwartalny zysk Bank of New York Mellon wzrósł o prawie 10%, natomiast inwestycyjny Morgan Stanley zaraportował dziś kwartalny zysk w wysokości 2 mld 180 mln dolarów, czyli o 13% wyższy niż przed rokiem.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak kształtuje się inflacja CPI oraz bazowa i czy mamy jeszcze dezinflację, oraz jaka będzie inflacja pod koniec roku, rozmawiał Marcin Dobrowolski...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.