Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ROSNĄ PRZYCHODY GRUPY PRACUJ

Kwartalne przychody Grupy Pracuj rosną o ponad 30%.

PRZYCHODY GRUPY PRACUJ

W minionym kwartale Grupa Pracuj osiągnęła wzrost przychodów o ponad 33% do 184 mln zł, mimo że w Polsce sprzedaż zmalała. Tym razem jednak firmie z Wrocławia pomogło przejęcie konkurencji w Niemczech.

Kwartalne przychody Grupy Pracuj zmalały w Polsce o 16 milionów złotych do 128 milionów, na Ukrainie podskoczyły z 3 i pół do ponad 10 mln zł. Zaś w Niemczech, które po ubiegłorocznym nabyciu grupy Softgarden liczone były po raz pierwszy w strukturze grupy przychód ze sprzedaży wyniósł 47 mln złotych.

Zysk netto w drugim kwartale wyniósł ok. 58 i pół mln zł, podczas gdy rynek oczekiwał 4 milionów złotych mniej.

CZYTAJ TEŻ: WZRÓSŁ KWARTALNY ZYSK PZU

W ocenie spółki, wzrost przychodów wynikał głównie z konsolidacji niemieckiej grupy softgarden, odbudowy przychodów na rynku ukraińskim oraz systematycznie rosnącej liczby klientów w Polsce i w Europie Zachodniej.

Maleje liczba ogłoszeń na polskich stronach grupy pracuj – spadek przebił 13%, ale imponować może wzrost ich liczny na ukrainskim portalu Robota.ua – tam nastąpił trzykrotny wzrost ofert, do niemal ćwierć miliona ogłoszeń o pracę.

ROSNĄ PRZYCHODY GRUPY PRACUJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: