Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BEZPIECZEŃSTWO

ROSJA ZMNIEJSZA WYDOBYCIE ROPY. TO ZŁA WIADOMOŚĆ DLA UKRAINY

Rosja zmniejsza wydobycie ropy. Morskie wydobycie spadło do najniższego poziomu od stycznia – policzyła agencja Bloomberga opierając się na danych z serwisów śledzących ruchy tankowców.

WŁADIMIR PUTIN
Władimir Putin, prezydent Rosji / FOT.: służby prasowe Kremla

Według Bloomberga Rosja w lipcu wydobywała na morzu ok. 3.1 mln ropy dziennie, czyli o 780 tysięcy baryłek mniej, niż w maju, gdy tegoroczne morskie wydobycie było w Rosji najwyższe.

Spadek wydobycia ropy w Rosji może być sygnałem, że Moskwa stawia na zamrożenie konfliktu na Ukrainie. Może sobie więc pozwolić na spadek wpływów z eksportu ropy w zamian za ukłon w stronę swoich bliskowschodnich sojuszników – egzotycznej koalicji Iranu i Arabii Saudyjskiej. Zwłaszcza Saudowie naciskali na cięcia produkcji, żeby podnieść ceny baryłki.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROSJA ZMNIEJSZA WYDOBYCIE ROPY. TO ZŁA WIADOMOŚĆ DLA UKRAINY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BEZPIECZEŃSTWO

Odsetki z zamrożonych rosyjskich aktywów trafią na Ukrainę. Ale na sprzedaż samych aktywów G7 się nie zdecydowała.

FIRMA

Już prawie 7 procent pracowników w Polsce - legalnie zatrudnionych - to cudzoziemcy. Tak wynika z opublikowanych dziś danych GUS. Najszybciej rośnie liczba przybyszów...

SUROWCE

Ceny ropy spadają, mimo że kartel zrzeszający producentów tego surowca postanowił przedłużyć obecne cięcia wydobycia do końca 2025 roku. Wcześniej planowano, że zobowiązania stracą...

UKRAINA

W przyszłym tygodniu spodziewany jest przełom w sprawie rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią - podają źródła w UE.