Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BEZPIECZEŃSTWO

ROSJA WYDAJE 4 RAZY WIĘCEJ, NIŻ ZARABIA. ZNAMY DANE BUDŻETU

Rosja wydaje 4 razy więcej, niż zarabia. Nawet oficjalne dane publikowane przez rosyjskie Ministerstwo Finansów pokazują fatalny stan budżetu.

WŁADIMIR PUTIN
Władimir Putin, prezydent Rosji / FOT.: służby prasowe Kremla

Według opublikowanych przez rosyjski resort finansów informacji od początku roku do 20 lutego wydatki budżetu wyniosły 67 mld dolarów. W tym samym czasie przychody budżetu centralnego tylko 17 mld dolarów. To oznacza, że przez pierwszych 81 dni roku Rosja wydawała 4 razy więcej, niż wpływał do jej budżetu. 50 miliardów dolarów deficytu w niecałe 2 miesiące to nie tylko rekordowa dziura w budżecie, ale też znacznie więcej, niż Kreml planował na cały rok. Deficyt w 2023 roku według oficjalnych planów miał wynieść 23 miliardów dolarów.

Budżet Rosji trzeszczy w szwach

Rosja ma budżet przede wszystkim po stronie przychodowej – sankcje na węglowodory spowodowały, że do rosyjskiego budżetu nie płyną zaplanowane dochody. Po stronie wydatkowej też jest problem – ale znacznie mniejszy. Dzienne wydatki rosyjskiego budżetu wyniosły w raportowanym okresie 1 mld 310 mln dolarów – o 200 milionów (czyli o 18 procent) więcej, niż planowano.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROSJA WYDAJE 4 RAZY WIĘCEJ, NIŻ ZARABIA. ZNAMY DANE BUDŻETU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UKRAINA

Londyńscy bankowcy sprzeciwiają się planom brytyjskiego MSZ zajęcia rosyjskich aktywów i przekazania ich na rzecz odbudowy Ukrainy – napisał angielski dziennik „i”. Szef brytyjskiego...

ROSJA

Rosja przegrała apelację w sprawie Jukosu. Sąd w Amsterdamie uznał, że kraj Putina musi zapłacić akcjonariuszom znacjonalizowanej spółki 50 mld dolarów.

WOJNA W UKRAINIE

Kreml wysyła sygnały do USA w sprawie zakończenie wojny w Ukrainie - twierdzi agencja Bloomberga .

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach gazu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kamilem Lipińskim, starszym analitykiem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.