Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

ROSJA UZNAŁA REPUBLIKI NA WSCHODZIE UKRAINY

Czerwień znów rozlała się po światowych rynkach finansowych, po tym jak rosyjski prezydent uznał wczoraj niepodległość dwóch separatystycznych republik na terytorium Ukrainy – Donieckiej i Ługańskiej.

ROSJA UZNAŁA REPUBLIKI NA WSCHODZIE UKRAINY

Co więcej, jak donosi agencja Reutera Władimir Putin polecił we wtorek nad ranem ministerstwu obrony Rosji wysłanie rosyjskich sił pokojowych do tych republik.

ROSJA WKRACZA DO DONIECKA I ŁUGAŃSKA

W poniedziałek rano podczas godzinnego telewizyjnego przemówienia Putin wygłaszał pretensje wobec NATO i USA oraz oskarżał zachodnie rządy o wrogie działania, które zagrażają bezpieczeństwu Rosji. Putin przekonywał też Rosjan za zaangażowaniem na wschodzie Ukrainy.


Przed wystąpieniem Putina Kreml poinformował, że rosyjski prezydent rozmawiał o swojej decyzji z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Obaj przywódcy wyrazili rozczarowanie decyzją Putina, ale wyrazili gotowość do kontynuowania dyplomatycznego rozstrzygnięcia sporu.

ROSJA UZNAŁA REPUBLIKI NA WSCHODZIE UKRAINY
http://en.kremlin.ru/

USA juz zapowiedziały sankcje wobec Rosji. Prezydent USA Joe Biden wkrótce podpisze rozporządzenie o nałożeniu sankcji zabraniających inwestycji i handlu z osobami w samozwańczych republikach ludowych w Donbasie – zapowiedziała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

ROSJA UZNAŁA REPUBLIKI NA WSCHODZIE UKRAINY

Sankcje zapowiedziała też Unia Europejska. Unia Europejska zareaguje nałożeniem sankcji na osoby zamieszane w nielegalny czyn, jakim jest uznanie niezależności republik ludowych Doniecka i Ługańska – zapowiedzieli we wspólnym oświadczeniu w poniedziałek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

LPP definitywnie wycofuje się z Rosji. Zarząd największej rodzimej odzieżowej spółki podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

ŚWIAT

Przywódcy G7 podczas niedzielnego wirtualnego spotkania zobowiązali się do stopniowego zmniejszania zależności od rosyjskiej energii poprzez stopniowe wycofywanie lub zakaz importu rosyjskiej ropy. Szefowie...

%d bloggers like this: