Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

ROSJA PROSI CHINY O SPRZĘT

Rosja zwróciła się do Chin z prośbą o przekazanie wsparcia militarnego i pomoc gospodarczą – donoszą zachodnie media na podstawie anonimowych wypowiedzi pracowników waszyngtońskiej administracji.

ROSJA PROSI CHINY O SPRZĘT

Cytowane źródło odmawia odpowiedzi na pytanie o szczegóły wystosowanej prośby i ewentualną reakcję Chin.

Prezydent Chin Xi Jinping wzmocnił w ostatnich miesiącach partnerstwo z Putinem i wspierał go, nawet gdy Rosja zintensyfikowała swoją kampanię wojskową niszcząc miasta i zabijając setki lub tysiące cywilów.

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, ma spotkać się w poniedziałek w Rzymie z Yang Jiechi, członkiem Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin i dyrektorem Centralnej Komisji Spraw Zagranicznych partii.

ROSJA PROSI CHINY O SPRZĘT

Przewodniczący Xi spotkał się z Putinem 38 razy, więcej niż jakikolwiek inny przywódca światowy. W ostatnich lat zintensyfikowano też sprzedaż rosyjskiej broni do Chin a także szkolenie wojskowych – oficerów w Rosji, a sił pancernych na Białorusi. Chiny dysponują siłami rakietowymi i dronami, które Rosja mogłaby wykorzystać w swojej kampanii na Ukrainie. Kampania staje się bowiem dla Rosji coraz bardziej krytyczna, według niezależnych analityków istnieją dowody na to, że zapasy rosyjskich rakiet są na wyczerpaniu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaka jest aktualna sytuacja na froncie wojny w Ukrainie i co oznacza mobilizacja w Rosji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: