Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

ROSJA MIESZA NA RYNKU DIESELA

ROSJA MIESZA NA RYNKU DIESELA

Rosja zaczyna mieszać na runku paliw. Diesel będzie prawdopodobnie drożał.

Rosja to największy eksporter diesla na świecie. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone. Jak wynika z informacji Bloomberga między styczniem a połową września dzienny eksport rosyjskiego diesla wynosił prawie milion baryłek. Paliwo trafiało do Turcji, Brazylii i Arabii Saudyjskiej. Ale od dziś już nigdzie nie popłynie.
Rosja wprowadziła bowiem bezterminowy zakaz eksportu diesla.

Celem takiego działania jest ustabilizowanie sytuacji na rynku krajowym i zapewnienie dostaw odbiorcom w Rosji. Efektem ruchu Moskwy, jak wskazują eksperci, będzie dalszy wzrost cen produktów naftowych na globalnych rynkach.

Dotychczas Rosja mogła eksportować swoje produkty naftowe po cenach, których maksymalny pułap ustaliła Unia Europejska oraz państwa grupy G7. Celem tego mechanizmu było zapewnienie dostaw na światowym rynku przy jednoczesnym pozbawieniu Putina maksymalnych zysków.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: